Sobotní odpoledne bude ve znamení duelu dvou neporažených celků – do Heřmanic, které prozatím jako nováček drží senzační druhé místo, přijede mnohými pozorovateli páté nejvyšší soutěže její favorit, Hradec nad Moravicí, v čele s ostříleným a v Ostravě dobře známým Martinem Proházskou, který se naposledy doma proti Krnovu blýskl hattrickem.

Ale heřmanická „kometa" se určitě nemá čeho bát. Ve svém kádru má kromě spolehlivého brankáře Jana Šráčka a dirigenta zadních řad, ex-ligisty Vítězslava Mooce, rovněž dva střelce – pětigólového Martina Šebka a po posledním kole a dvěma zásahům ve Frenštátě čtyřgólového Ondřeje Strojka.

O den později se pak na druhém koci Ostravy utká momentálně šestá Polanka s B-týmem Frýdku-Místku, který se průběžně dívá na zbývajících patnáct účastníků krajského přeboru shora. I když jen díky lepšímu skóre před Heřmanicemi.

Záloha Lipiny se v Ostravě naposledy představila před necelými čtrnácti dny v Petřkovicích (1:1) a rozhodně nikomu z Polančanů, kteří se na ni přišli podívat, hrůzu nenahnala. A podobné to bylo i v duelu s Vítkovicemi, které tým Karla Orla doma sice výsledkově zvládl, ovšem podle vítkovického trenéra Petra Samce ten duel vyzněl výsledkově lépe nikoli pro lepší, nýbrž pro produktivnější celek. Buď jak buď, Frýdek-Místek B je v čele krajského přeboru, takže i v neděli v Polance bude k vidění určitě zajímavý fotbal.

Polanka do něj nastoupí se dvěma změnami v kádru. Trenéru Miroslavu Salačovi bude chybět střední záložník Martin Pliska, který nedohrál utkání v Háji ve Slezsku a bohužel to vypadá, že minimálně podzim pro něj skončil. „Pliňák má natrženou podkolenní šlachu," oznámil Deníku manažer a brankář týmu FK SK Polanka Radovan Řehulka, který však na druhé straně dotáhl jednání o příchodu vytáhlého, 190 centimetrů vysokého útočníka Davida Fromeliuse. Odchovanec vítkovického fotbalu, který v barvách mateřského oddílu nakoukl i do druhé ligy, se na jihozápadní okraj Ostravy přesouvá právě z tábora jejich nedělního soupeře, z Frýdku-Místku…

Střetnutí TJ Heřmanice – TJ Hradec nad Moravicí startuje v sobotu 22. září v 16 hodin.

Přesně o čtyřiadvacet hodin později (23. září od 16 hodin) bude rozehrán souboj FK SK Polanka – MFK Frýdek-Místek B.

A pokud by náhodou někomu na Ostravsku dva zápasy krajského přeboru za víkend nestačily, může zajít už v sobotu dopoledne na městský stadion, kde se utkají momentálně jedenácté Vítkovice se čtvrtým Dolním Benešovem, který tři zápasy v řadě vyhrál a je jen dva body od prvního místa.