Do jara si lepší vstup přát snad ani nemohli. Fotbalisté TJ Heřmanice zvládli oba úvodní duely v odvetné části I.A třídy, skupiny B, na jedničku. Nejprve doma přehráli Starou Bělou a o víkendu dokázali zvítězit, přesně podle přání trenéra Jaroslava Mlčocha, i v Horní Suché.

„To vítězství bylo, řekl bych zasloužené, ale rozhodně jsme až do konce neměli zápas pod kontrolou. I když na druhé straně jsem čekal od soupeře trošku víc,“ pravil heřmanický trenér.

Heřmanice v Horní Suché sice udeřili až na začátku závěrečné dvacetiminutovky, když na konci přímočaré akce stál Ondřej Strojek, ale do vedení mohli jít i dřív Jenomže to by se muselo Jandovi podařit proměnit pokutový kop. „Ten penaltový zákrok byl hodně podobný tomu, který ‚vyrobil‘ Baník nedávno v televizním utkání v Olomouci. Náš bek zasáhl pronikajícího soupeře před šestnáctkou, ale on se do ní dokutálel a sudí bez váhání zapískal pokutový kop,“ přiblížil jeden z klíčových okamžiků duelu předseda Deposu Ivan Marini.

I když se Heřmanicím v závěru nepodařilo přidat pečetící branku, přesto si celkem v poklidu došli pro sice teprve druhé ale o to cennější vítězství. „Na konci zápasu se už domácí trošku víc hádali, než hráli, a navíc přišli o vyloučeného gólmana. Ale ještě bezbrankového stavu měli dvě tři možnosti ke vstřelení branky. Hlavně jeden lob nás hodně postrašil. Ale naštěstí skončil tak čtyřicet čísel vedle Žigovy branky,“ upřesnil trenér Heřmanic.

Momentálně jim patří v tabulce šestá příčka s devítibodovým odstupem na vedoucí Šenov, který v sobotu navíc přivítají doma. „Tohle je to pravé a vypjaté derby. Doufáme, že se na něj netěšíme jen my Šenované, ale také v Heřmanicích,“ říká snad každý z početného zástupu příznivců lídra soutěže.

„Jestli je to tak, že se oni na nás těší, pak je to pro nás čest a zároveň velká výzva. Tohle by mohl být hodně zajímavý zápas, v němž bychom rádi dokázali, že fotbal umíme hrát,“ doplnil Mlčoch s tím, že by si přál hojnou diváckou kulisu: „Dá se říct, že je to teď po odstoupené Radvanic největší derby, kterému určitě patřičná návštěva dodá tu potřebnou šťávu.“

Depos Horní Suchá – TJ Heřmanice 0:1 (0:0)

Branka: 73. Strojek

Rozhodčí: Krba – Seidler, Streit

Vyloučení: 90+1. Drobec (Horní Suchá)

Diváci: 70

Sestava Heřmanic: Žiga – Hudeček, Mooc, Koval, Suchopa – Dominik – Strojek, Zachoval (70. Žitňanský), Michalák (85. Guzdek), Strakoš – Vala (55. Janda).