Slezskoostravský tým naznačil v utkání tabulkových sousedů velkou sílu. Svěřenci trenéra Jaroslava Mlčocha se sice museli otřepat z direktu v podobě inkasované branky z hlavy Filipa Štýbara, ale v dalším průběhu utkání pak už skórovali jen oni sami.

Hned po změně stran si naběhl za obranu hostí na dlouhý pas Dominik Tomšů, který po bezchybném zpracování míče v tísni zakončil přesně pod padajícím polomským brankářem Václavem Minaříkem, jenž později inkasoval dva další góly, které si za rámeček asi nedá – nejdřív jej z poloviny hřiště přehodil David Martynek a po jeho nepovedeném odkopu se z dobrých čtyřiceti metrů opřel do míče Kamil Půda tak šikovně, že zoufalý Minařík se na víc než jen na teč při úprku zpět do branky nezmohl.

Zaslouženou výhru mohl v závěru zápasu ještě zvýraznit Erik Opata, jenže z pokutového kopu minul branku. „Stejně jako v minulých zápasech i dnes to bylo docela dobré směrem dopředu, ale dozadu to stále není podle mého soudu tak zodpovědné. Soupeři nás tím pádem trestají a my to pak musíme nahánět. Proti Pusté Polomi se změnilo po přestávce právě díky výraznější zodpovědností vzadu,“ řekl po konci utkání Jaroslav Mlčoch, trenér Heřmanic, týmu, který je z třiceti body v tabulce krajského přeboru třetí, jen dva body za vedoucími Dětmarovicemi.

Krátce před koncem první poloviny sezony je ale situace v čele průběžného pořadí dost nepřehledná – ve třech bodech je hned pět týmů. Na třiceti bodech jsou kromě Heřmanic ještě i druhá Čeladná a čtvrtý Bruntál a páté místo patří se ziskem devětadvaceti bodů Háji ve Slezsku.

FC Heřmanice Slezská – SC Pustá Polom 3:1 (0:1)

Branky: 46. Tomšů, 52. Martynek, 58. Půda – 24. Štýbar. Rozhodčí: Švec – Picmaus, Viščor. Bez karet. Diváci: 200.
Heřmanice: Andrejko – Fojtík, Šimáček, Hetto, D. Mlčoch (81. Strojek) – Mantey, Tomšů (86. Tomšů), Martynek, P. Schwarz (71. V. Potůček) – Půda (79. Strakoš), Opata (88. Kosňovský). Trenér: J. Mlčoch.
Pustá Polom: Minařík – Pomp, Jašek, Kuděla, Blucha (85. Demko) – Frank (73. Malík), Vítek (71. Poštulka), M. Šmíd, Černohorský (61. P. Potůček) – Štýbar, Schwalbe. Trenér: Souček.