A kromě jiného se dostali zpět do hry i možné vítězství v páté nejvyšší soutěži, se zápasem k dobru ztrácejí na vedoucí Dolní Benešov už „jen" šest bodů a lídra tabulky navíc v dalším kole přivítají doma.

Heřmanice sice ve frýdeckých Stovkách zvlášť po přestávce nijak neexcelovaly, přesto si tři body plně zasloužili. Dokázaly na rozdíl od mladého záložního výběru MFK, vedeného trenérem Karlem Orlem vstřelit góly.

Ten první si Ostravané schovali na konce prvního poločasu, ale stál za to. Po netaktickém faulu domácích na Jozefa Knapce, který kousek od šestnáctky stál k brance zády, zatočil míč z přímého kopu David Valouch nechytatelně do pravé šibenice braky Petra Šupolíka.

A gólová pojistka přišla nedlouho před koncem zápasu, kdy se do vzduchu po Varkočkově opakovaném centru pověsil Vítězslav Mooc a jeho hlavičku zřejmě v cestě do sítě zastavila ruka jednoho z bránicích „Valcířů". Z následné penalty se Ondřej Strojek umístěnou ranou do levého dolního kouta Šupolíkovy branky dopídil ke třetímu jarnímu a celkově devátému gólu v probíhající sezoně.

Ve Frýdku se trefil i jeden z nejzkušenějších heřmanických hráčů – Vítězslav Mooc –, jenže jeho gólovou hlavičku v 11. minutě po dalším povedeném Varkočkově centru zastavil praporek asistenta rozhodčího, signalizující postavení mimo hru.

Domácí sice nebyli v zápase až tak o moc horší, ovšem několik jejich povedených kombinačních akcí zhatila mizerná koncovka. Už v prvním poločase, a jen pár vteřin po Moocově neuznané brance, byl blízko k otevření skóre Dalibor Javorek, ale zblízka minul, stejně jako stoper Preči, který po centru Foukala nepotrestal snad jediné zaváhání heřmanického gólmana Jana Šráčka.

Po změně stran mohl vyrovnat a ještě pořádně zdramatizovat zápas i střídající Jiří Prokeš, avšak jeho pokus zblízka po ideálním Šmahajově vysunutí heřmanický gólman vykryl a pomohl si k devátému sezonnímu vychytanému čistému kontu a je stále ve hře o lukrativní cenu (dovolenou v Řecku) určenou nejlepšímu brankáři krajského přeboru.

MFK Frýdek-Místek B – FC Heřmanice Slezská 0:2 (0:1)

Branky: 43. Valouch, 84. Strojek z pen. Rozhodčí: Futerko – Kaloč, Šištík. Bez karet. Diváci: 100.

Frýdek-Místek B: Šupolík – Matula, Preči, Junga, Musiol – Javorek, Foukal (85. Červeňák), Juříček, Skotnica (46. Prokeš) – Neumann (56. Curylo), Šmahaj. Trenér: Orel.

Heřmanice: Šráček – Kelnar (57. Dominik Mlčoch), Mooc, Šimáček, Varkoček – Rozsíval, Strakoš, Valouch (77. Šebek), Knapec (53. Koval), Michalák – Strojek. Trenér: Jaroslav Mlčoch.