„Dnes to bohužel nebyl fotbal, kterým bychom nadchli či alespoň pobavili diváky. Naše hra byla upracovaná a komplikovaná s častými nepřesnostmi. A navíc si myslím, že to bylo oboustranně stejné, takže z toho logicky vzešla plichta," nehledal po zápase výmluvy kouč domácích Martin Janík.

„Aspoň ve druhém poločase se nám už jakžtakž dařilo udržet o trochu déle míč na kopačkách, ale nějaký moment překvapení, kterým bychom překvapili dobře organizovanou obranu Heřmanic, se nenašel. Možná že to bylo absencí nemocného Davida Lišky, který má angínu, a který mohl být svými náběhy tím rozdílovým hráčem. Ale bohužel. Navíc nám tentokrát slušně zahrála jen levá strana sestavy," uvedl Janík s tím, že de facto oba týmy ohrožovaly soupeřovu branku pouze po standardních.

Pustá Polom se v zápase navíc ještě musela obejít bez Filipa Štýbara, jenž v létě přišel společně se stoperem Radkem Jaškem z Hradce nad Moravicí. „Má pochroumané koleno a i když byl na lavičce, byl bych rád, aby hrál, až bude stoprocentně fit," poznamenal trenér Pusté Polomi.

Přesto však nakonec domácí mohli mít v tuhle chvíli namísto dvou už čtyři body. Ale čtyři minuty před koncem po Horákově centru pálil Marek Kozelský hlavou těsně nad Šráčkovo břevno.

„I s ohledem na tuhle šanci bod asi brát musím, přesto si myslím, že jsme měli možná k vítězství o něco blíž. Jenže když nedáme gól a když si nevytvoříme v podstatě žádnou opravdu vyloženou šanci, myslet na víc než na remízu nemůžeme. Přesto jsme prolomili aspoň jedno minus z minulé sezony, po dvou porážkách jsme poprvé Pustou Polom obrali o nějaký bod, jen tu branku ji m dát nějak pořád neumíme," přidal komentář Jaroslav Mlčoch, kouč Heřmanic.

On sám i tradičně hluční příznivci slezskoostravského společně sledovali, kterak už v prvním poločase Jan Stanovský zkusil ranou přes půl hřiště zaskočit domácího gólmana (nákop skončil nakonec na horní části břevna), či povedený přímý kop Davida Valoucha, který pozorný Václav Minařík dokázal zpacifikovat, anebo po změně stran podařené pokusy Davida Valoucha a Adama Varkočka, jež však do domácí sítě nezapluly.

Na první výhru si tak oba týmy ještě musí počkat, a kdoví, zda se jim tohle čekání nepodaří prolomit v průběhu příštího víkendu, v němž Heřmanice hostí Háj ve Slezsku a Pustá Polom zajíždí do Polanky.

SC Pustá Polom – FC Heřmanice Slezská 0:0
Rozhodčí: Kontoršikov – Tomšík, Takáč. ŽK: Kozel, Štefek, Kozelský – Stanovský, Rozsíval. Diváci: 160

Pustá Polom: Minařík – Kozel (81. Radim Šmíd), Tomáš Hradský, Jašek, Poštulka (65. Krayzel) – Štefek (74. Horák), Martin Hradský, Vaněk, Martin Šmíd – Schwalbe (46. Kozelský), Gašparík. Trenér: Martin Janík.
Heřmanice: Šráček – Rozsíval, Mooc, Šimáček, Varkoček (88. Kelnar) – Mohelník (53. Strojek), Strakoš, Valouch (77. Mančar), Michalák – Stanovský, Stromšík. Trenér: Jaroslav Mlčoch.

Další výsledky 2. kola krajského přeboru:

Dětmarovice – Břidličná 5:0 (1:0)
branky: Maleňák 2, Z. Kadlčák, Maceček, Kořínek, 280 diváků.

Háj ve Slezsku – Petřkovice 2:2 (2:2)
branky: Konvička, Trupl – Wozniak (penalta), Kornak, 105 diváků.

Brušperk – MFK Vítkovice 3:2 (1:0)
branky: Šlesinger, Galajda, Kalmus – Horvát, Šebek, 350 diváků.

Vendryně – Frýdlant nad Ostravicí 1:0 (1:0)
branky: Martinčík, ČK: Repaský (V.), 200 diváků.

Krnov – Český Těšín 4:1 (3:0)
branky: Cudrák 2, Šmíd, Bartoníček (penalta) – Konečný, 272 diváků.

Kravaře – Polanka 4:0 (2:0)
branky: Šot, Valigůra, Vlha, Baránek, 234 diváků.

Bohumín – Rýmařov 1:2 (0:2)
branky: Sittek – Šupák, Doležal, 87 diváků.