Nebyl to pro něj vůbec jednoduchý zápas, ale jedenadvacetiletý záložník Baníku Daniel Holzer ho zvládl na jedničku.

S kapitánskou páskou na ruce dovedl svůj tým k nečekané výhře nad Zlínem a po právu si užíval vítěznou euforii. Při závěrečné děkovačce s fanoušky, v kabině během vítězného pokřiku i mezi novináři při pozápasových rozhovorech. „Jsme všichni neskutečně šťastní, že jsme si mohli ten pocit vítězství zase užít," smál se Holzer, kterému jarní ligová premiéra v Mladé Boleslavi moc nevyšla.

I proto měl z druhé výhry v sezoně, na které měl lví podíl, velkou radost. „Neskutečný pocit zase vyhrát," přiznal Holzer, jehož tým se naposledy radoval 2. září v duelu s Olomoucí (1:0). „Vždyť my jsme už i ten náš vítězný pokřik zapomněli. V kabině jsem ho zpíval společně s Tomášem Vengřinkem a trochu jsem to popletl," přiznal Holzer.

Ve dvaceti letech si dokonce poprvé v kariéře natáhl v áčku Baníku kapitánskou pásku. „Pro mě, jako odchovance, je to obrovská čest. Ale na druhé straně jsem cítil i velkou odpovědnost. Musím přiznat, že jsem byl z toho před zápasem i trošku nervózní. Fakt si toho vážím," pokračoval Holzer, ze kterého vše spadlo po nádherné trefě z osmé minuty. Fanoušci prakticky celou sobotu řešili, zda byla výstavní trefa tečovaná. „Trefil jsem to šťastně, spadlo to za brankáře, který možná čekal, že to jde nad. Ale tečované to podle mě nebylo, i když to uvidíme až z videa. Jistý si nejsem," pokračoval Holzer, který pochválil za výkon celý tým.

„Zlín sice v úvodu držel míč, ale do ničeho se nedostával. Hrál jen po šestnáctku. Naši stopeři, vlastně celá nová obranná čtveřice, to zvládli úplně fantasticky. Věděli jsme, že Zlín to hraje na Poznara, a byli jsme na to dobře připraveni. Nedostal vůbec prostor. Trenéra Páníka velice dobře znám, hrál jsem pod ním v devatenáctce Baníku a vím, že hraje silový agresivní fotbal s velkým útočníkem vepředu. My je ale k jejich hře vůbec nepustili," pochvaloval si Holzer.

Souhlasil s názorem, že pro vývoj utkání byl klíčový první gól. „V Mladé Boleslavi jsme měli trochu problém s agresivitou, doma jsme do toho naopak šlapali. Prvním gólem spadla ze všech nervozita a začali jsme si věřit. V poločase to bylo 2:0 a my si jen říkali, že nesmíme polevit. Pořád jsme si opakovali, že musíme hrát, jako kdyby byl stav 0:0. To se nám vyplatilo, vyhráli jsme naprosto zaslouženě," zdůraznil Holzer, který děkoval fanouškům za podporu. „Fanoušci byli skvělí. Bylo tady pět tisíc lidí a já si nedovedu představit, kdyby jich tady bylo deset tisíc. Hnali nás celou dobu a jsem za to hodně rád. V takové atmosféře se hraje úplně jinak. To se nedá vůbec s podzimem srovnat," rozplýval se Holzer.

Na další průběh ligy se dívá reálně a dobře ví, že hlavně venku to bude mít mladý celek Baníku hodně složité. „Ale budeme bojovat, i příští kolo na Slavii. To chci za celý tým všem slíbit. Slavia přes zimu posílila, bude favorit. Ale my chceme sbírat body především doma pro naše fanoušky. Pojedeme do Prahy ale určitě s větším sebevědomím, než jaké jsme měli po těch osmi porážkách," dodal Holzer.