Dvacetiletý levý krajní záložník dnes na základě výstupní klauzule ve své smlouvě přestoupil za fixně stanovených finančních podmínek do Sparty Praha, kde už podepsal i nový kontrakt. Baník nemohl odchodu svého kapitána zabránit.

„S hráčem a jeho agenturou jsme několik měsíců jednali. Bylo naši jednoznačnou prioritou ho udržet, bohužel ta jednání nedopadla. Sparta se nakonec rozhodla uplatnit výstupní klauzuli v jeho kontraktu, tedy vyplatit smluvně daný obnos peněz, za který je hráč volný. S tím jsme nic udělat nemohli. Jedině novou smlouvou, ve které bychom tuto klauzuli mohli ošetřit úplně jinou částkou. Dali jsme Danovi i přes sestup do druhé ligy vylepšený návrh smlouvy, ale k dohodě nedošlo," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

„Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že chci jít v profesionální kariéře o krok dále. Beru to jako příležitost pro další fotbalový růst, zahrát si v evropských pohárech a ve špičkovém českém klubu. Baníku jsem vděčný za to, že mě vychoval a přeju mu jen to nejlepší do dalších let," řekl Daniel Holzer.

Více se dočtete ve čtvrtečním tištěném vydání Deníku…