Rozhodnutí o osudu utkání přišlop hned v jeho úvodu. První šanci si sice vytvořili domácí, když střelu Hájka vyrazil brankář Kavulok jen k dobíhajícímu Langerovi, který však v dobré pozici mířil mimo. Vzápětí však na druhé straně gólman Ometák nezkrotil nákop hostů směrem k jeho bráně, k tomu stáhl unikajícího a takřka jistě skórujícího Mohelníka, za což sudí pískl penaltu a strážce václavovické svatyně, který se navíc zranil, poslal do sprch.

"Myslím, že sudí mohl nechat výhodu, bylo by to 1:0 a hrálo by se jedenáct na jedenáct. Potom by zápas vypadal úplně jinak. Takhle už Václavovice na větší odpor neměly," uvedl kapitán Hrabové Jan Kroker, který pak sledoval, jak Matěj Gomola otevřel skóre.

Stejný střelec navíc přidal jen o pět minut druhou branku a krátce před přestávkou uzavřel čistý hattrick. "Soupeř se porazil sám svou chybou, kdy se jim nechal vylouči brankář. O deseti už to měl těžké," uznal kouč Hrabové Zdeněk Kološ.

Podobně mluvil také domácí trenér Martin Sládek, byť i v deseti si jeho mužstvo vypracovalo z hlavy Hájka ještě dvě šance. "Po tom faulu ale nebylo, co řešit. Jinak soupeř byl velice kvalitní, což se projevilo i na výsledku," řekl, přičemž Hrabová ve druhé půli přidala z kopačky Michala Kota čtvrtou branku.

Před sobotním šlágrem soutěže s Vřesinou se tak Hrabová dostala do vedení o jeden bod.

TJ Sokol Václavovice - TJ Sokol Hrabová 0:4 (0:3)
Branky: 12. z pen., 17. a 38. Gomola, 55. Kot. Rozhodčí: Takáč - Tobola, Hrňa. ŽK: Ludvík - Šimon. ČK: 11. Ometák (Václavovice). Diváci: 40.
Václavovice: Ometák - Vojtek (13. Krumnikl), Berta, Ludvík, Majer - Langer, Zezulčík, Novotný (64. Tvardek), Kozel - Hájek (53. Ožana), Berka (76. Toman). Trenér: Sládek.
Hrabová: Kavulok (46. Herda) - Ciesarik, Kroker, Bahr, Kot (61. Brablec) - Pivko, Hybel (72. Mrva), Gomola, Šimon (46. Vrona) - Ročňák (39. Krpelík), Mohelník. Trenér: Kološ.

Více se dozvíte v pátečním tištěném vydání Moravskoslezského deníku…