„Právě proto, že máme za sebou teprve šest utkání, tak si myslím, že je ještě brzy se o postupu bavit,“ oponuje však předseda ostravského klubu Daniel Nováček i po tom, co o víkendu v rámci 7. kola vyhrála Hrabová nad Ostravou-Jihem vysoko 6:1.

Právě v ofenzivě je asi největší síla celku vedeného koučem Milanem Baculiakem, o čemž svědčí už 28 nastřílených branek. „Po sestupu jsme kádr museli doplnit, protože výsledky napovídaly tomu, že potřebuje okysličit a zkvalitnit. To se nám povedlo. Byť hráčů na trhu moc není, přišli ze Svinova bratři Valoškovi, Milan Odračka, Martin Olšar nebo Václav Hájek. Sice před rokem kopali městský přebor, ale mají zkušenosti i z vyšších soutěží, kvalitou určitě zapadli. Jejich přínos je velký,“ pochvaluje si Nováček.

„Síla týmu je velká, ale ještě větší – a tím nechci hanit naši defenzivu – máme v útoku. Hráči umí zachovat chladnou hlavu a šance proměňovat, navíc i štěstěna se k nám přiklání. Jdeme tomu ale naproti,“ dodává sebevědomě.

Poslední vítězství však nepřeceňuje. „Proti Jihu hrálo velkou roli to, že jim chybělo několik hráčů, kteří by jejich tým určitě pozvedli. To nám nahrálo. Zároveň my podali svůj standard,“ pokyvuje hlavou Daniel Nováček.

Je rád, že mužstvo splňuje ambici hrát v horních patrech. „S třetím čtvrtým místem bychom byli spokojení. Dnes se to vyvíjí příznivě, ale zůstáváme nohami na zemi, protože teď ještě nejsme ve fázi, abychom ambice přehodnotili. Teprve se to vyvrbí, ale pokud budeme dál nahoře, určitě se boje o postup zříkat nebudeme. Na druhé straně dva tři zápasy se nepovedou a vše může být jinak,“ uvědomuje si na závěr předseda Hrabové.