Po druhé výhře v zimní přípravě měl Robert Hrubý dobrý pocit nejen z výsledku, ale hry celého týmu. „Zbrojovka hrála vcelku v silném složení, takže máme z výsledku velkou radost. Je to pro nás všechny velké psychické povzbuzení do další práce," uvedl Robert Hrubý, který v české nejvyšší soutěži nastoupil v jednačtyřiceti zápasech. Po posledním zápase si vysloužil i pochvalu náročného kouče Vlastimila Petržely. „Roberta už beru jako našeho hráče (směje se). Líbil se mi, když jsem se chodil dívat na Slavii, kde patřil k nejlepším. Mezi naše kluky se hodí, ani mi nepřipadá, že by to byl hráč odjinud," řekl Petržela. 

Po Znojmu (3:0) jste porazili i Zbrojovku Brno (5:3), takže se zdá, že vaše výkonnost jde nahoru. Vy jste navíc dal dva góly…

Zatím je to samozřejmě jen příprava, ale každý vydařený zápas má pro náš mladý celek určitě velkou cenu. Sám mám velkou radost nejen z výhry, ale i z dvou branek, které jsem vstřelil.

Trenér Vlastimil Petržela je znám svými vysokými nároky na hráče. Cítíte ještě únavu z tvrdé zimní dřiny?

Během zimy to běhání k přípravě prostě patří. Podobně jsou na tom i hráči v ostatních klubech. Teď jsme dostali na víkend volno, takže si odpočineme, a v pondělí do tréninkového procesu zase skočíme.

Váš mateřský klub z Edenu přes zimu výrazně posílil a sám jste vedení požádal o možnost odejít na hostování.

Je to pravda a jsem rád, že angažmá v Baníku nakonec vyšlo. I když je tým se čtyřmi body poslední, pořád má u nás velké jméno. A já jsem rád, že v něm budu moci první ligu hrát. Třeba to zní jako fráze, ale pro mě je čest tady být.

Šance na záchranu je v oblasti teorie. S čím doopravdy do jarní části ligy půjdete.

My se pokusíme ještě alespoň trošku boj o záchranu zdramatizovat, i když víme, že to budeme mít velice těžké. Ale pokusit se o to musíme. Jinak je jasné, že celý klub bere jaro jako přípravu na nový soutěžní ročník, který Baník odehraje s největší pravděpodobností ve druhé lize. Já se za sebe na jaro moc těším, protože věřím, že je Baník na novém začátku a jeho výkony i celková atmosféra se proti podzimu výrazně zlepší.

Nebudete mít třeba problém s motivací?

Rozhodně ne, vždyť budeme hrát za Baník, který má bohatou historii a velkou fanouškovskou základnu. Každý z nás navíc hraje taky za sebe, může si dobrými výkony říct o lepší angažmá. Sám se na to moc těším, beru to jako velkou šanci se ukázat.

Zatím to ale vypadá, že do ligy půjdete s hodně mladým celkem…

Je pravda, že máme hodně mladý celek. Ale pár zkušených kluků v týmu je. Myslím, že to může být i naše výhoda, že budeme hrát agresivní a hodně běhavý fotbal. Před většinou kluků, včetně mě, se otevírá velká šance se v lize ukázat. To je obrovská motivace sama o sobě.