Stadion ve Lvově byl totiž vyprodaný, což ani jeden z legionářů hrajících ukrajinskou soutěž rozhodně nečekal.

„Už tři dny není k mání jediná vstupenka," šokoval dopoledne trojici českých novinářů přímo ve Lvově vedoucí českého mužstva Jaroslav Dudl.

Hodně zaskočený informací byl i někdejší gólman Baníku Jan Laštůvka, který s malými přestávkami působí na Ukrajině sedm let.

„To jsem ani náhodou nečekal, protože na ligová utkání místního týmu Karpaty Lvov moc lidí nechodí. Nedaří se jim, takže v ochozech bývá pět šest tisíc fanoušků. Více rozhodně ne," řekl Jan Laštůvka.

Sám by se nedivil, pokud by po včerejší zkušenosti Ukrajina ve Lvově hrála častěji. Lepší atmosféru může jiné město jen těžko nabídnout.

„V Kyjevě Ukrajinci hrát nechtěli, protože obrovský olympijský stadion by nevyprodali, Doněck odmítá Blochinova reprezentace také, protože v tamní aréně se jí dlouhodobě nedaří. Proto se hraje ve Lvově," přemýšlel Laštůvka.

Ukrajinští fanoušci během utkání proměnili Arenu Lviv ve žluto-modré peklo. „Fanoušci jsou po fotbale hladoví, zápas s Čechy berou hodně prestižně, chtějí se ukázat," přidala další postřeh ukrajinská průvodkyně Kristýna, která měla ve Lvově na starosti české fanoušky.

I ona potvrzuje, že domácí FK Karpaty moc netáhne. „Je to dáno tím, že není schopen konkurovat předním ukrajinským týmům, jakými jsou Dynamo Kyjev, Šachťar Doněck nebo Metalist Charkov," přichází s vysvětlením Kristýna.

Atmosféra na samotném utkání pak předčila očekávání. Domácí fanoušci se předvedli ve velkém stylu.

Související články: 

Čech: Z naší hry byla cítit nerozehranost, proti Dánsku to bude lepší

Češi se v generálce neprosadili, se štěstím uhráli remízu, zranil se Pilař