Euforie z nečekaně dobře zvládnutých prvních dvou kol a zisku čtyř bodů je pryč. Fotbalisty ostravského Baníku vrátili zpátky na zem shodnými výhrami (4:0) pohároví zástupci Plzeň s Jabloncem. Teď však přichází na řadu dvě důležitá střetnutí s celky, se kterými by tým Martina Svědíka měl přímo válčit o umístění v tabulce. Prvním z nich je duel v Příbrami, kde Ostravané zvítězili pouze jednou z posledních osmi utkání.

Středočeši neodstartovali sezonu nikterak špatně. Nejprve obrali hned v prvním kole Mladou Boleslav na jejím hřišti (1:1) a pak dlouho doma trápili jinak suverénní Plzeň (2:4). Avšak poté po matném výkonu nestačili v Ďolíčku na Bohemians (0:2). První vítězství v sezoně si tak soubor Františka Straky připsal až o minulém víkendu, když v závěrečných deseti minutách otočili duel s Brnem (2:1).

„Jsem rád, že jsme vydřeli tyto tři body doma proti Brnu, které se Spartou podalo excelentní výkon. Musím naše hráče pochválit, protože co jsme si v kabině řekli, to jsme plnili. Snažili jsme se kombinovat, bohužel šance jsme dlouho nemohli proměnit. Navíc po přestávce přišla stejně jako v předešlých zápasech naše chyba," pronesl František Straka.

„Nakonec jsme to ale zvládli. Jsou to pro nás velice cenné body, hlavně po psychické stránce. Teď je důležité v tom pokračovat," dodal známý hecíř a motivátor před dalším utkáním.

Nadšený byl také zkušený záložník Martin Abrahám. „Hrozně moc jsme chtěli vyhrát a na celém týmu to bylo také vidět. Všichni makali na sto procent. Mám obrovskou radost, když jsem viděl, jak všichni kluci dneska bojovali. Tohle je prostě fotbal, a když vybojujete takovéto vítězství, tak je to nejlepší pocit na světě," vyznal se po utkání.

Příbram se tedy nachází před vzájemným zápasem v dobrém rozpoložení. K tomu má Baník daleko, když v posledních pětadvaceti minutách ztratil zápas s Jabloncem. Navíc už 232 minut nezaznamenal vstřelenou branku. Na dalšího soupeře však už zřejmě vyrukuje se svou novou zbraní. V týdnu se totiž podařilo dotáhnout přestup Davida Petruse z Pardubic.

„O Davida jsem velmi stál a také z jeho strany byl zájem o angažmá v Baníku. Proto jsem rád, že přišel a věřím, že bude pro nás velkým přínosem. Obzvláště v momentě, kdy se opět obnovilo zranění Václavu Svěrkošovi a nedá se odhadnout, kdy bude připraven naskočit opět k ligovému utkání," vyjádřil se k novému útočníkovi, kterého vedl už v Pardubicích, trenér Baníku Martin Svědík.