„Navíc bychom chtěli všechny fanoušky potěšit třemi body v zápase na výročí vzniku klubu,“ pousmál se třiadvacetiletý Robert Hrubý.

Od posledního ligového zápasu v Plzni uplynuly bezmála dva týdny, přišla Baníku reprezentační přestávka vhod?

Sám bych to vzal tak nějak normálně. Ale je pravda, že jsme měli teď víc času zapracovat na některých nedostatcích.

Můžete to rozvést?

To, že jsme v poslední době dostávali víc gólů, viděli všichni, takže jsme se zaměřovali na defenzivu a doufám, že jsme to za těch čtrnáct dnů nějak zvládli.

Fotbalisté Frýdku-Místku (v modrém) si v přípravě vyšlápli na ligový Baník Ostrava, který porazili 2:1.
Baník ve Frýdku-Místku znovu narazil

Nejbližší zápas proti Jablonci může být o poznání zvláštnější, vždyť v Baníku budou v sobotu vrcholit oslavy pětadevadesátin klubu…

Určitě bychom chtěli na to výročí vyhrát. Věřím, že přijde hodně fanoušků, takže to bude o to napínavější a hezčí zápas i pro nás.

Hned zkraje sezony jste dokázali vyhrát venku, ale doma jste se ke třem bodům ještě nedopracovali…

Ale na vlastním hřišti jsme zase měli těžkou Slavii a zápas s ní jsme hlavně směrem dozadu docela zvládli. A pak proti Teplicím byla jen škoda, že jsme nakonec to vedení neudrželi až do konce. Tři body byly tehdy nadosah.

Jablonec patří obvykle mezi ty lepší týmy v soutěži, ale jaký je to soupeř pro vás přímo na hřišti?

Nevyzpytatelný. Má zápasy, kdy soupeře přehrává, ale taky dokáže odehrát zápasy, ve kterých ztrácí body i s horšími soupeři, což my samozřejmě nejsme. Ale myslím si, že je to opravdu hratelný soupeř.

Co podle vás může na soupeře platit?

V první řadě to, abychom jim nedovolili skórovat. A pak si myslím, že by na ně mohly z naší strany platit rychlé protiútoky.

Chcete udržet nulu vzadu, jenže právě to se vám v poslední době nedaří…

Je to tak, proto se v první řadě musíme na hřišti soustředit na to, abychom udrželi vzadu nulu. A kdybychom náhodou dostali jeden gól, musíme se pokusit vstřelit minimálně dva. (úsměv)

Oslavte s pátečním Deníkem 95. narozeniny Baníku. A nejen to!