„Měl jsem to štěstí, že můj starší syn Marcel a Marek jsou stejně staří a hráli spolu za žáky v Nové huti. Takže jsem ho mohl sledovat opravdu vlastně od jeho začátků," zavzpomínal Lička.

A šikovný černovlasý klučina se Ličkovi líbil už tehdy. „Vlastně v každé věkové kategorii byl výjimečný a potvrdilo se to i později, když jsem ho v Baníku vedl z pozice trenéra. Byl to vždy útočný typ fotbalisty, což tehdy v Baníku nebylo nic výjimečného. Hráli jsme útočný fotbal, stříleli hodně branek, ale dozadu to bylo horší. I ze strany Marka, kterému se bránit moc nechtělo. Přešli jsme ale na systém tří záložníků a já jsem zapracoval Marka na levou stranu," popisuje Lička pozvolný přerod Jankulovského a vyzvedává jeho přímočarost a tah na branku.

Na druhé straně ale také přiznává, že Markovi se jeho nová role v týmu příliš nelíbila. „Je pravda, že jsem ho musel trochu přesvědčovat, ale byl jsem si jistý, že je moje vize správná. Potřebovali jsme i na krajích hráče, kteří to umějí s míčem, s dobrou přihrávkou a věřil jsem, že se i na novém postu prosadí, jeho výkon poroste a bude špičkovým hráčem nejen v české reprezentaci," dodal Lička.

Jankulovského předčasný konec kariéry někdejšího trenéra Baníku samozřejmě velmi mrzí a považuje ho za smůlovatý.

„Zastával jsem názor, že hráč by měl být po zranění diagnostikován, léčen i rehabilitován v klubu. Ale Marek byl výjimečný případ, rozhodl se pro zákrok v Itálii a to, co se stalo později, byla obrovská smůla. Cítil se dobře, měl velkou chuť do fotbalu, i když jsem u něj viděl, že v některých momentech byl taky trochu nesvůj. Když jsem si pak na videu pouštěl osudný okamžik, řekl bych, že byl ve špatný okamžik na špatném místě."

Verner Lička si velmi cení toho, že si jej oslavenec Jankulovski vybral jako trénéra svého týmu, a přiznal, že v tomto případě trochu slevil ze svých zásad.

„Marek mi den před utkáním přinesl na papíru sestavu. A já jsem to akceptoval."

Po benefici neskrýval Verner Lička dojetí. „Bylo to něco nádherného. Ostravsko zase ukázalo, že je tady fotbal sportem číslo jedna. Byl to neskutečný večer nejen pro Marka, ale taky pro všechny fanoušky," dodal Lička.