„Další domácí ztráta nás mrzí, protože jsme na Znojmo jednoznačně měli. Bohužel jsme v utkání neproměnili vyložené šance. Sám jsem v úvodu druhé půle jednu zazdil. Z takových šancí prostě góly dávat musím," poznamenal Dominik Kraut. „Chtěl jsem ho prostřelit, ale gólman rychle vyběhl a zmenšil mi střelecký úhel. Možná jsem měl zkusit lob, ale to jsou už jen takové spekulace," poznamenal Kraut.

Nastoupil jste na pozici podhrotového útočníka, kde vám to očividně sedělo více než na pravém kraji obrany…

Chodilo přes mě hodně míčů, což je vždycky dobré. A vcelku se nám v úvodní půlhodině dařilo i dobře kombinovat. Pak jsme se ale zcela zbytečně přizpůsobili hře Znojma, což bylo špatně. Začali jsme míče nakopávat a úplně vypadli z tempa.

Musíte být hodně zklamaní, že jste Znojmo neporazili…

Je to smutné, protože v prvním poločase jsme až do chvíle, kdy jsme inkasovali branku, byli určitě lepší. Zahodili jsme nějaké šance, takže jsme si v kabině o přestávce museli vše vyříkat. Chtěli jsme do něj vstoupit gólem, což se málem podařilo, ale bohužel svou příležitost jsem neproměnil.

Vojtěch Engelman mohl ve svých vyložených možnostech skórovat. Dokonce dvakrát…

To je pravda. V prvním poločase šel na branku sám, chtěl brankáře obstřelit, ale nepovedlo se mu to. Po pauze se mohl trefit hlavou, nicméně míč nedokázal umístit do brány. Je to škoda. Nakonec se štěstím máme alespoň bod, i když jsme před zápasem chtěli tři. Berete tedy výsledek 1:1 s posledním celkem tabulky jako ztrátu?

Myslím si, že prvních třicet minut jsme byli lepší, ale po tom gólu bylo zase lepší Znojmo. Byli jsme ustrašení a báli se, abychom neinkasovali i podruhé. Naštěstí se tak nestalo a po přestávce jsme mohli bojovat o obrat. V tuto chvíli však remízu vnímáme jako ztrátu, ale až na konci sezony uvidíme, jak velká pro nás je.

Určitě vám nepomohlo to, že hned na začátku utkání musel kvůli zranění odstoupit Jan Hable. Ovlivnilo to nějak tým a jeho výkon?

Samozřejmě jsme se snažili, aby to s námi nijak neotřáslo. Sestava se ale musela trochu přeskupit, takže to nějaký dopad mělo. Zvlášť, když je Honza Hable zkušený hráč, který hrál v minulých zápasech výborně. Rozhodně nám chyběl.

Už v pátek vás čeká zápas na půdě pražské Dukly, kde se vám v posledních letech vůbec nedaří.

Já na tyhle série moc nevěřím, každý zápas je jiný. Je ale pravda, že Dukla hraje výborný útočný fotbal, kdy se snaží dlouho držet míč pod kontrolou. My se ale pokusíme je překvapit, šance je vždycky.