Šestadvacetiletý střelec totiž neokupoval své obvyklé místo na hrotu útoku, nýbrž si stoupl do středu obrany vedle Martina Honiše. Trenér Radim Kučera si tak vyzkoušel zajímavou variantu, která mnohé přítomné překvapila, ale při současném složení týmu se nabízí. „Nezkoušel bych to, ale Pokorný měl menší zranění, tak jsem ho šetřil. A Saša už v minulosti odehrál na stoperu jeden zápas ve druhé lize, tak jsem si to chtěl otestovat," vysvětlil Kučera, podle kterého Jakubov na netradiční pozici obstál.

„Působil jistým dojmem, byl dobrý při rozehrávce, četl hru, takže výborný výkon," hodnotil Radim Kučera, sám někdejší skvělý stoper, který pět let strávil také v německé bundeslize.

A jak se na opačné straně hřiště, než je zvyklý, cítil samotný Alexander Jakubov? „Ještě ve Varnsdorfu jsem tam jednou nastoupil proti Opavě a vyhráli jsme 1:0. Teď to skončilo také s nulou, tak mám asi nejlepší průměr," bral situaci s úsměvem.

Vzápětí však zmínil, že se bere spíše jen jako záskok. „Post neřeším, kam mě trenér dá, tam budu hrát, i když samozřejmě má pozice je v útoku. Sice je pro každého hráče výhodou, když hráč může hrát na více postech, ale já na stoperu odehrál teprve tři poločasy, takže bych to nepřeceňoval," řekl Jakubov střídmě.

Konkurenci v útoku v podobě Milana Baroše nebo čerstvě Tomáše Poznara vnímá pozitivně. „Po postupu do ligy bylo jasné, že posily přijdou, ale takto to funguje v každém mančaftu na této úrovni. Všichni se o místo musí porvat," uvedl Jakubov a přiznal, že kondiční přípravu „nemusí". „Je to ale součást fotbalu, takže to beru tak, jak to je, a budu se rvát o sestavu," slíbil.

„Jestli nastoupím v obraně i v lize, není na mně, ale na trenérovi. Každopádně vzhledem k mé výšce je to asi možná varianta," připustil 192 centimetrů vysoký Alexander Jakubov, který potvrdil, že po jarních zdravotních problémech už je v pořádku a připravený.