„Čekali jsme sami od sebe trochu víc. Sice to byl první zápas, ale hlavně při šanci v závěru jsme věřili, že budeme brát tři body. Je to škoda," pronesl po utkání záložník Jan Hable, který se v dresu Baníku představil po třech letech.

Jaký máte pocit ze své obnovené premiéry v ostravském dresu?

V první půli jsem se cítil lépe, snažil jsem se být více ve hře a říkat si o přihrávky. Po přestávce ale Budějovice zavřely střed hřiště, takže jsem si už tolik nezahrál. Kdybychom vyhráli, tak by pocity byly lepší. Takhle je mám dost smíšené.

Je to i kvůli fanouškům, kterých si na Bazaly našlo cestu skoro devět tisíc?

Určitě. Byli skvělí a hnali nás dopředu. Říkal jsem si, jestli je právě počasí a zima neodradí. Navíc se nevědělo, zda se bude hrát. Když jich přišlo tolik, tak o to víc je mi líto, že jsme nevyužili něco z centrů, co létaly před bránu nebo těch mála šancí, které jsme měli.

Mluvíte o centrech. Třeba Vlastimil Stožický jich z pravé strany v prvním poločase poslal před bránu velké množství, ale nic jste z nich nevyprodukovali.

Bohužel asi chybělo i to štěstí, aby se míč třeba odrazil do míst, kde čekají naši útočníci nebo další dobíhající hráči. O přestávce jsme si řekli, že budeme útočit ve více lidech a snažit se odražené míče dorážet. Z tohoto jsme mohli a nejspíš i měli vytěžit podstatně víc.

K vítězství vás mohl nasměrovat Dominik Kraut, kdyby zužitkoval příležitost v závěru po rohovém kopu. Vy jste byl blízko té situace. Můžete to popsat?

Sám jsem toho moc neviděl, ale Dominik říkal, že byl překvapený. Míč totiž neuskočil, což se často stává na ideálním terénu. Tady bylo hřiště horší, ale žádný odskok, se kterým on počítal, nebyl. Je to škoda, protože třeba právě Dominik z takových pozic na tréninku branky dává.

Jihočeši se příliš do útoku nehnali a spíše čekali na vaše chyby a možnost k protiútokům. Překvapili vás tím nebo jste to čekali?

Potřebovali jsme tři body, takže jsme věděli, že budou zatažení a těžko se budeme prosazovat jejich zhuštěnou obranou. Jim bod stačil. Nebezpečí pak přicházelo z našich ztrát ve středu hřiště, kdy vyráželi do brejků. Je to ale teprve první zápas. Musíme se od tohoto výsledku odrazit a doufat, že v příštích duelech to už bude jen lepší.

V prvním poločase jste si nechal ošetřit ruku. Co se stalo?

Šel jsem do skluzu a Řezníček mi ji nějak nechtěně přišlápl. K tomu ještě přes palec, takže se mi na ni vytvořil krvavý šrám. V tu chvíli, navíc v té zimě, jsem cítil, že je taková nehybná. Vypadá to, že to mám od těch kolíků jen naražené, takže snad to nebude nic vážnějšího.

Trenéru Pulpitovi se ale moc nelíbilo, když jste chtěl nechat ošetřit během hry.

Ve chvíli, kdy se mi to stalo, tak mě rozhodčí pustil, aby mi to ošetřili. Cítil jsem, že bych to potřeboval zpevnit. Jenže se hrálo dál, tak jsme se domluvili, že to provedeme, až bude přerušená hra. Jinak jsem to ale nevnímal a soustředil se primárně na utkání.

Před zápasem byla také velká otázka, jak bude vypadat hrací plocha. Jak se nakonec ukázalo, tak obavy byly zbytečné.

Z toho jsem byl překvapený, protože když jsme viděli během dne, jak sněží a v ulicích se to musí uklízet, tak jsme měli strach. Samozřejmě terén nebyl stoprocentní, zvlášť s přibývajícími minutami, ale na ty podmínky, které panují, byl velice dobře připraven.

Dvacet minut před koncem přišel na hřiště Milan Baroš. Jak na vás a další hráče působí jeho přítomnost?

Je to zkušený hráč, který spoluhráčům okolo dá před zápasem i během něj sebedůvěru. Umí pomoci i poradit. V tom je užitečný on nám a my mu teď musíme pomoci, aby se tady zadaptoval. Bohužel Budějovice to v obraně zavřely tak, že nebylo možné se tam dostat po zemi a ani vzduchem. Musíme si vše projít na videu a ukázat, co bylo špatně.

Ke konci utkání jste už rezignovali na kombinační hru a míče dopředu začali právě jen nakopávat. Nebyla tohle chyba?

Nelze říct, že bychom rezignovali, ale vyhodnotili jsme si, že to v této fázi utkání musíme zkusit takto. Na začátku druhé půle jsme hráli po zemi, ale několikrát nám to vystihli a chodili do brejků. Poté jsme v rámci eliminace toho hru změnili.

V následujícím kole jedete do Plzně. Co myslíte, že vás na západě Čech proti rozjetému soupeři čeká?

Jsou ve formě, ale my chceme v každém zápase vždy vytěžit body. Uvidíme, co vymyslí trenéři. Každopádně je mnoho věcí, které je nutno zlepšit, pokud tam chceme uspět. Rozhodně bychom tam ale neměli jet s tím, že prohrajeme.

David Hekele