„Pořád si na to dobře pamatuju. Byl to spíše jen ligový výběr, i když jsme tam vystupovali jako reprezentace,“ zavzpomínal Jankulovski, současný sportovní ředitel Baníku. Góly vítězů vstřelili Kolomazník a Verbíř. 

Následně zazářil s jednadvacítkou na ME na Slovensku, kde získali čeští mladíci stříbro. Úspěch ani nestihl oslavit, když zamířil na velké Euro do Belgie a Nizozemska.

„Dá se říct, že tam moje reprezentační kariéra začala naplno. I když jsme vypadli hned ve skupině, užíval jsem si to,“ přiznal bývalý levý obránce, který odehrál za národní tým 78 zápasů, vstřelil 11 branek a v roce 2004 slavil bronz na ME v Portugalsku. 

„Nejde vybrat a vzpomínat jen na jeden zápas v reprezentaci, připomínám si všechny. Pro fotbalistu je to nejvýš. Přijet domů, slyšet hymnu, hrát před českými fanoušky. Mám spoustu krásných vzpomínek, ale na Euro v Portugalsku jsou asi nejhezčí,“ řekl.

Na klubové úrovní působil po odchodu z Baníku v Itálii, konkrétně v Neapoli, Udine a Miláně. V roce 2007 se stal právě s AC po Barošovi a Šmicerovi třetím českým vítězem prestižní Ligy mistrů. V témže roce zvítězil v tuzemské anketě Fotbalista roku.

Reprezentační kariéru ukončil v říjnu 2009, tu klubovou v únoru 2012.