„Je to katastrofa, míč jsem netečoval, a ani v ofsajdu jsem nebyl,“ kroutil hlavou střídající Dame Diop, kolem něhož proletěl míč z kopačky slovenského záložníka Marka Hlinky. „Sám jsem viděl jen střelu, ale to, jestli to nějaký hráč tečoval, jsem nezaregistroval.,“ zareagoval autor druhé, a nakonec i vítězné branky Dukly Praha, obránce Ondřej Kušnír, mimochodem. hráč původem z Ostravy.

K situaci se po utkání vyjádřil také brankář hostů Filip Rada: „Tu ránu jsem v podstatě neviděl, míč jsem zaregistroval, až když vylítl přes nějakého hráče. Ale v ten moment jsem nevěděl, jestli to byl někdo od nás nebo z Baníku. Balon jsem viděl na poslední chvíli, až když skončil v síti. Pak rozhodčí zvedl ofsajd, takže víc k tomu nemám co říct.“

Bohumil Páník, trenér Baníku.
Baník musí být silný, řekl po další porážce kouč Páník
Hokejová extraliga - 4. čtvrtfinále play-off: Kometa Brno - Vítkovice
Vítkovice si v play-off ani neškrtly. "Kometa ukázala zkušenost," přiznal trenér

Jediné, čím si byl třiatřicetiletý brankář vítězného týmu prakticky jistý, bylo že míč podle něj tečován nebyl. „Nemyslím si, prostě na poslední chvíli vylítl z klubka hráčů, takže jsem už nestačil zareagovat. Ano, myslel jsem si, že někdo z Baníku bude střílet, ale bylo tam moc hráčů a mi se nepodařilo mezi nimi vyhledat míč, jenže to se mně nepovedlo, navíc to bylo trefené dobře,“ poznamenal s tím, že jej přece jen trochu překvapil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. „Vlastně jsem ani hned na lajnového rozhodčího nekoukal. Padl gól, všichni zakřičeli, a až pak začal hlavní rozhodčí ukazovat ofsajd, takže jsme si postavili balon a hráli dál.“

Svůj pohled na věc nabídl také nakonec zklamaný střelec Marek Hlinka. Zkušený záložník to sám ale prý objektivně neviděl. „Bezprostředně po zápase nám o tom, že to ofsajd nebyl, říkali jen dva náhradníci, kteří se tam rozcvičovali. Určitě se sám na to rád podívám, i když na tom už nikdo nic nezmění. Ale ten gól byl na 1:1, navíc v době, kdy jsme se dostávali do tlaku. V tu chvíli navíc bylo do konce ještě třicet minut a já jsem přesvědčený, že bychom ten zápas zvládli,“ dodal Marek Hlinka.

Joel Ngandu Kayamba v dresu Opavy.
Joel Kayamba: Toho pána znám už z Baníku, pro mě je to rasista
Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Dukla Praha, 17. března 2018 v Ostravě. Milan Baroš se rozčiluje na čárového rozhodčího.
Baník podal stížnost na rozhodčí
Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Dukla Praha, 17. března 2018 v Ostravě. (střed) Diop Dame a Ostojic Ivan.
Plzeň prověří Baník 4. dubna