„Pro každého to je samozřejmě zajímavý zápas proti klubu, ve kterém působil. A určitě si s klukama před zápasem napíšu a trošku se pošťouchneme,“ pousmál se pětadvacetiletý středopolař.

Jaký je vlastně momentálně Bohemka klub?

Na vedení klubu nepracuje moc lidí, je to spíš vedené v rodinném duchu. Člověk ale aspoň přijde s tamními lidmi spíš do kontaktu. Majitel a ředitel klubu jsou otec a syn, s nimi to pak dělá ještě sportovní ředitel a trenér.

Váš sobotní soupeř naposledy vyhrál nad Plzní 5:2, byl jste pak s bývalými spoluhráči v kontaktu?

Samozřejmě jsem jim k tomu výsledku pogratuloval, něco jsme si napsali. To se totiž tak často nevidí, aby Plzeň v české lize dostala od někoho pět gólů.

Myslíte si, že taková výhra soupeře může před vzájemným zápasem něco znamenat?

Teď jsme chytli nějakou výsledkovou šňůru a každý bod je pro nás důležitý, takže je jedno, jestli soupeř v předchozím kole něco vyhrál, my prostě musíme dělat body bez ohledu na ostatní.

Rozebíral s vámi něco trenér Páník směrem k Bohemians?

Ani ne, jen při přípravě jsme se trošku o tom bavili. Nic zvláštního to ale nebylo. Přece jen máme svůj styl hry, takže jde spíš o to, abychom se koncentrovali sami na sebe, protože to je fakt jen o nás.

Může v sobotu pomoci skutečnost, že Bohemka v podstatě o nic zásadního v lize už nehraje?

Že by to měla být nějaká výhoda, to si nemyslím. A bylo to vidět i proti první Plzni. Navíc pořád honí mančafty před sebou, ve hře je totiž ještě plno bodů. Pro ně bude každá vyšší příčka úspěch, takže se vysloveně nedá říct, že by o nic nehráli. Čekám, že budou hrát naplno, stejně jako hrají v každém jiném zápase.

Ještě poslední věc. Co myslíte, nastoupíte v sobotu v základní sestavě?

To záleží na trenérovi, tohle není v mé kompetenci, prostě teď trénujeme a budeme čekat, jakou trenér vybere sestavu. A je jedno, jestli bude hrát ten, anebo ten, my potřebujeme udělat body pro to, abychom Baník zachránili.