Estonský záložník Baníku Joel Lindpere se po sedmi týdnech zapojil do přípravy ligového týmu. „Ve středu jsem absolvoval první ostrý trénink, po kterém se cítím dobře. Je ale taky pravda, že pauza byla hodně dlouhá. Teď je však jedno, jestli se ještě necítím úplně stoprocentně v pořádku. Baník je v obtížné situaci, kdy tým potřebuje každého hráče. Proto se budu snažit pomoci, jak nejlépe to půjde," uvedl Lindpere.

Sám nevyloučil, že bude připraven nastoupit už v sobotním utkání se Slováckem. „Pokud bude vše probíhat jako dosud, tak bych i mohl být připravený. Vše ale záleží na rozhodnutí trenéra. Nechci zatím předbíhat. Jsem teď hlavně šťastný, že se vracím k tréninku, a věřím, že zůstanu zdravý," poznamenal Lindpere a jedním dechem dodal, že na druhé straně nechce nic uspěchat. „Riziko obnovení zranění existuje vždycky. Vzhledem k časové náročnosti léčby pochopitelně nechci, aby se to stalo znova. Snažím se prostě pracovat, trénovat naplno a nemyslet na to."

Během pauzy ho hodně mrzelo, že nemůže Baníku pomoci. „Byla to těžká situace pro mě i pro klub. Přišel jsem jako posila, která měla týmu pomoci na hřišti. Už to ale nechci moc řešit, chci se soustředit na závěr ligy, kdy se musíme zachránit." (au, int)