V minulé sezoně postup nevyšel, předpokládám, že opět budete chtít být ve vrchních patrech tabulky. Je to tak?

Naším největším problémem bylo, že jsme ztráceli se soupeři ze spodku tabulky, a také doma. Tam jsme promrhali určitě devět bodů. Byli jsme jak Jánošíci chudým jsme dávali, bohatým brali. A na to jsme doplatili, protože ty body na konci chyběly. Teď je ale hned po prvním kole strašně těžké komentovat, o co budeme hrát, ale řeknu to takhle: každý chce vyhrávat, když se to podaří a půjdeme nahoru, bude to jen fajn, ale k tomu musíme zvládnout dalších 25 zápasů, které jsou před námi, abychom na toto mohli pomýšlet.

Co říkáte na to, že jste se vrátili do skupiny A I.A třídy?

Snad jen, že jsme tak trochu přelétaví ptáci. (smích) Holt Hrabová pořád postupuje a sestupuje, takže nás přesouvají z jedné skupiny do druhé a teď zase zpátky. Znovu se podíváme na hřiště, které jsme poznávali před dvěma roky. Uvidíme, s jakým výsledkem, ale já doufám, že to bude dobré.

Která ze skupin je podle vás lepší?

Složitá otázka. Na Opavsku se hraje strašně těžko. Mužstva jako Oldřišov, Chlebičov a podobně hodně těží z domácího zázemí a v tom je opravdu lehčí ta frýdecko-místecká skupina. Tam není tak stabilní prostředí, ve kterém by doma soupeře o třídu přehrávali. To se nám tam nestávalo, kdežto tady je to v tom jiné.

Patrně právě z Opavska bude pocházet také váš největší soupeř. Co třeba Kravaře?

Souhlasím. Je to mančaft, který hrával krajský přebor i divizi, stálice fotbalu. Že spadli až do I.A třídy, je sice nepříjemné, ale myslím si, že mají tým na to, aby bez problémů hráli kraj. Budou hrát ve vrchních patrech. (hek)