První půle opavské borce nezastihla v optimální formě. Těžko se vyrovnávali s úzkým hřištěm a poprvé rukavice brankáře Bučka provětral až Smola, který však v jedenácté minutě hlavičkoval pouze doprostřed brány.

Zhruba o deset minut později po odraženém balonu z Jursovy standardky vystřelil dost možná nejlépe hrající Opavan Schaffartzik. Jeho pokus ale za brankovou čáru nedoputoval. Nedlouho poté zavzpomínal na přípravný duel s Vítkovicemi Jan Žídek. Rána ze dvaceti metrů ale nakonec šla mimo.

Největší příležitost Opavy se dostavila v průběhu sedmadvacáté minuty. Úspěch málem slavila nechtěná srbská spolupráce Kuzmanoviče se stoperem Radičem. Prvně jmenovaný v petřkovickém vápně vystřihl nepovedené nůžky a druhý z bezprostřední blízkosti přestřelil Bučkovu svatyni. Nejblíže ke gólu ovšem měly Petřkovice.

Před přestávkou opavský celek herně zmáčkly. Během osmatřicáté minuty se centr z boku dostal až k hlavičkujícímu Barankovi, jenž míč posílal k tyči. Lasák však vytáhl exkluzivní zákrok a významnou měrou se přičinil o to, že po první půli platil bezbrankový stav.

Zkraje druhého poločasu netrefil prostor tří tyčí Bučkovy brány Jursa. Záhy zahrozili Petřkovičtí. Václavík šel sám.

První střelu zblokoval Lasák, útočník domácích se však k míči dostal podruhé a tentokrát už zazvonilo břevno. Skóre se poprvé měnilo v průběhu šestašedesáté minuty. Jursa se na hranici šestnáctky uvolnil a s pomocí teče vypálil do šibenice.

Vyrovnat mohl Ptáček, jenže jeho přízemní projektil mířící k tyči vytáhl do bezpečnějších prostor gólman Lasák. Slezský si pak už náskok pohlídal a zajistil si účast ve druhém kole MOL Cupu.

Petřkovice – SFC Opava 0:1 (0:0)

Branky: 66. Jursa. Branky: Rozhodčí: Mrázek – Caletka, Podaný. ŽK: Radič. Diváků: 532.

Petřkovice: Buček – Neumann, Špavelko, Staněk, Burian – Halaška, Baranek, Levčík, Hrdlička (76. Kašický) – Ptáček, Václavík (66. Kučera). Trenéři: Filip Smékal a Roman Hulva.

Opava: Lasák – Pospěch, Radič, Žídek, Čelůstka – Grussmann (46. Janetzký), Jursa, Schaffartzik, Zapalač (60. Jurečka) – Kuzmanovič (79. Simerský) – Smola. Trenér: Roman Skuhravý

Více informací k utkání se dočtete v pondělním tištěném vydání Deníku.