Nevypustil ani jeden osobní souboj a jako správný kapitán se snažil výkonem strhnout své spoluhráče. Po zápase v Sokolově si pak Tomáš Mičola trpělivě vyříkával s fanoušky šestou venkovní remízu.

„V Baníku jsem dlouho. Chápu, že jsou fanoušci naštvaní, chtějí nás vidět vyhrávat a nejlépe v čele tabulky. Ale je třeba vidět i to, kdo proti nám stojí. Sokolov má velmi dobrý tým a ve svém středu hodně šikovných kluků, kteří jen nemají to štěstí hrát první ligu. Prostě hrají za Sokolov, který je o soutěž níže," mínil Mičola.

Můžete to rozvést?

My jsme šťastní, a já nejvíce, že s námi ven jezdí tolik lidí. Do Sokolova jich přes celou republiku dorazilo zase více než tři sta. Ale nese to s sebou i to, že naši fanoušci vždy pořádně vyhecují i domácí celek. S tím na podzim venku bojujeme. My jsme se navíc už před sezonou za nic neschovávali a řekli, že chceme postoupit. Role favorita je vždycky zrádná a ošidná. To nyní poznáváme.

S výsledky jste tedy spokojený?

Po čtrnácti kolech máme třicet bodů, což je slušný základ. Kdo by to v létě čekal… Já tušil, že nikoho kombinačně nepřehrajeme. Body musíme vždycky spíše vybojovat. A máme trošku smůlu, že Opava a Olomouc takhle šlapou a sbírají body.

V Sokolově jste ale možná i díky změnám v sestavě neodehráli špatný zápas…

První poločas nebyl skvělý, ale hráli jsme velmi slušně. Tam ale byla zase velká škoda, že jsme ve druhé minutě nedali gól. Zápas by se vyvíjel jinak. Nemáme v tom venku zatím štěstí. Nedokážeme proměnit první, druhou ani třetí možnost. Proto nevyhráváme.

Co se stalo s Baníkem ve druhém poločase, že se hra opticky vyrovnala?

Sokolov začal hrát ve středu hřiště jinak a už nám toho moc nedovolil. Pak to byl více boj, než fotbal. Měli jsme i dost standardek, ale neskórovali jsme.

Standardní situace vám ale nejdou celý podzim…

Upřímně musím říct, že je kopeme špatně. V tom je problém. Musíme se na to před závěrem podzimu zaměřit, protože i ze špatného trestňáku se dá vstřelit gól.

Stejně jako v Pardubicích, i v Sokolově jste dohrával s obvazem na hlavě. Co se stalo?

Zase tržná rána a šití… Už se nemůžu nechat ostříhat, protože jsem samá jizva. V Pardubicích to byly čtyři stehy, tady v Sokolově šest. Ale to je prostě druhá liga, tady to je hlavně o soubojích. Kdo v nich uhýbá, prohrává. I proto si moc přeju, abychom postoupili a já si splnil sen a zahrál si zase s Baníkem první ligu.