O dalším setrvání záložníka Martina Lukeše se rozhodne v nejbližších dnech. Zkušený ofenzivní záložník se stále nedohodl s vedením Baníku na prodloužení nové smlouvy, a v této chvíli se tak nedá vyloučit i jeho odchod z Bazalů. „Klub mi neuplatnil opci a nabídl mi úplně nový kontrakt. S podmínkami, které nemůžu akceptovat. Proto jsem zatím nepodepsal," nechal se slyšet Martin Lukeš, který je momentálně s dcerou na dovolené.

Po jeho návratu by mělo dojít na další schůzku s vedením Baníku. To už dříve jasně vyhlásilo velké šetření.

Na posily klub nechce v nejbližších třech letech vynakládat žádné horentní sumy a hodlá preferovat doplňování ligového celku především z vlastních zdrojů.

Klub se po předešlém majoritním vlastníkovi Tomáši Peterovi potýká s dluhem přes 100 milionů korun. „Máme omezený balík financí, klub si nemůže dovolit utrácet. Přesto jsem přesvědčen, že dáme dohromady zdravé a konkurenceschopné mužstvo," uvedl minulý týden Radek Látal, který má v nové organizační struktuře klubu na povel i sportovně-manažerské záležitosti u prvoligového mužstva.

Sám potvrdil, že o služby Martina Lukeše stojí. „V týmu ho chci, je to výborný hráč a navíc patriot. Snad ho přesvědčíme. Doba je nyní v Baníku taková, že se musí šetřit. Já věřím, že to většina kluků pochopí a v týmu zůstanou," uvedl Látal.

Martin Lukeš ve svém posledním vyjádření potvrdil, že situaci klubu chápe, ale ze svých požadavků ale podle svých slov slevit nemůže. „Já vím, v jaké situaci teď Baník je. Chápu, že se všichni musíme nějak uskrovnit. Ale to, co mi klub nabídl, akceptovat prostě nemůžu," zopakoval Lukeš. Kromě Baníku o jeho služby projevila velký zájem slovenská Senica a jeden druholigový klub z Rakouska.