Vstup do sezony, na který před pár dny zřejmě ani nepomýšleli, mají za sebou fotbalisté Šenova. Tým okolo kapitána Zbyňka Bednáře uhrál ve třech zápasech krajského přeboru sedm bodů a zatím to nevypadá, že by měl opět bojovat až do poslední chvíle o záchranu. Naopak.

Samotný Bednář však nadšení po sobotní výhře 4:0 nad Polankou krotí. „Ano, daří se, dokonce jsme nedostali ani gól, ale pořád jsou odehrána jen tři kola,“ upozornil útočník, který zaznamenal už šest branek.

Čím si šenovský začátek sezony vysvětlujete?

Abych pravdu řekl, tak ani nevím. V létě jsme začali zase od znova, od nuly, a do toho přišel Jarmil Kopel z Orlové, takže nově hrajeme na dva útočníky. Navíc jsme si sedli jak na hřišti, tak i mimo něj, což se odráží na tom, že oba dáváme góly. Hlavní však je, že vyhráváme. Klape nám to už odzadu, od brankáře Radka (Szarowského) a myslím, že jsme celkově jistější ve své hře.

Co jste říkali v šatně na to, že se rozhodl svou fotbalovou dráhu přerušit kapitán Radek Beránek?

Přemlouvali jsme ho, ať zůstane, ale řekl, že ne, že teď chce být s rodinou, což jsme respektovali.

Vaše kooperace s Jarmilem Koplem se ukazuje jako velmi účinná. Vy jste doma Břidličné i Polance nasázel hattrick, kolega pak přidal pokaždé ještě jeden gól…

Ano, proti Břidličné jsem hrál poprvé s kapitánskou páskou a hned se povedl hattrick. Je tedy jasné, že něco jsem do šatny musel dát. (smích) Pokud jde ale o Polanku, tak ta k nám přijela hrát zezadu a spíše bránit. Nevím ale proč, protože když jsme se byli podívat na jejich minulý zápas s Pustou Polomí, tak hráli ofenzivně. V sobotu jsme ale od první minuty měli navrch my, oni čekali na naše chyby a brejky, které by zužitkoval Ševčík. Osobně jsem ale od nich čekal víc.

Už loni jste měli být černým koněm soutěže, to se ale nestalo. Cítíte, že jím můžete být v této sezoně?

Těžko říct, ale myslím, že zatím je stále brzy. Jsou odehrána teprve tři kola a nedělal bych z toho nějaké závěry. Více budeme vědět po osmém či devátém kole. To napoví. Teď jedeme do Háje, který spolu s Čeladnou vyhrává, mají devět bodů, ale máme to nastartované dobře, což je příjemné.

Kdo podle vás je favoritem soutěže?

Zatím to vypadá právě na Čeladnou, kam jedeme příští středu. Bruntál také ještě neztratil, nahoru ještě určitě půjdou Heřmanice a rvát se chtějí i Dětmarovice. Když tam není Bohumín, je tabulka vyrovnaná, jsou zde čtyři favorité. Určitě to bude přetahovaná.

Na závěr pojďme ještě k vám. V létě bylo několik zájemců o vaše služby, i z vyšší soutěže, nakonec jste ale zůstal. Proč?

Něco se rýsovalo, vypadalo to, že je vše na dobré cestě, ale postupně vše ztroskotalo. Ale já už to řešit nechci. Jsem v Šenově, pracuju u trenéra Minicha a nemám důvod odcházet, i když nepopírám, že by bylo hezké si zahrát ještě vyšší soutěž. Teď tady ale máme dobrou partu, jsme pohromadě už čtyři roky a myslím, že je jen otázkou času, než se to odrazí i na výsledcích. Sedm bodů je ze tří zápasů je pěkné, sice jsme dvakrát hráli doma, ale bod jsme urvali u silných Dětmarovic, což je kandidát na postup.

Umíte si představit divizi v Šenově?

(smích) To už je pohled do příliš daleké budoucnosti. Bylo by pěkné být třeba v první pětce, ale my to takhle nemáme postavené. Myslím, že budeme spokojení, když budeme v půlce tabulky a nebudeme hrát o záchranu.