V té první totiž obsadili solidní čtvrtou příčku, která stále týmu Radima Karstena dává možnost poprat se o postup o soutěž výše. Zvlášť pak po výsledkově vydařené zimní přípravě. „Myslím, že můžeme postoupit," odhaluje jarní plány Vřesinských trenér Karsten.

Jak se ohlížíte za přípravou, která se podle výsledků zápasů dá považovat za vydařenou?

Velice pozitivně. Odehráli jsme jedenáct zápasů, a hned v osmi z nich z toho jsme dokázali zvítězit. Na druhé straně mi v přátelských duelech příliš nejde o výsledky. Hlavní je, že mám v kádru asi pětadvacet hráčů, všichni v tomto období dostali na hřišti prostor a kdykoliv mohu kohokoliv použít. Mají tak herní praxi, kterou potřebují.

Říkáte, že se neohlížíte za výsledky v přípravných zápasech. Přesto třetí místo na domácím zimním turnaji je potěšitelné…

Samozřejmě je to výsledek, který potěšil. Stejně jako když jsme v minulých letech skončili druzí nebo dokonce turnaj vyhráli. Letos jsme tak zkompletovali medaile (směje se). Nicméně, jak říkám, pro mě to vzhledem k sezoně nemá žádný význam. Prioritní je až umístění v tabulce I.B třídy po 26. kole.

V současnosti jste čtvrtí se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Kozmice, přičemž máte odehráno o zápas více. S jakými cíli jdete do jarních bojů?

Netajíme se, že kdyby se nám hodně zadařilo a soupeři před námi párkrát klopýtli, tak bychom se rádi poprali o postup z prvního místa. Případně, pokud bude možnost, by nebylo špatné postoupit alespoň z druhého místa, které už vypadá přece jen reálněji.

Jak jste si v klubu hodnotili první polovinu sezony?

Osobně s ním nejsem spokojený. Myslím, že tento tým má na víc. Hlavním důvodem naší poměrně vysoké ztráty na čelo jsou špatné výsledky na hřištích soupeřů. Zatímco doma jsme všech sedm zápasů vyhráli, tak venku máme pouhé jedno vítězství z Velké Polomi, jinak samé porážky. Bohužel, na začátku sezony nás hodně ovlivnila zranění několika hráčů základní sestavy, což nám také nepomohlo.

Čím si vysvětlujete tak špatnou formu na cizích hřištích?

Můj názor je takový, že máme převážně mladé hráče, kteří venku nejsou schopni „přepnout". Dělá jim velké problémy cizí hřiště, prostředí, a že diváci nejsou na jejich straně. Navíc každý tým doma hraje více „od podlahy", tvrdě, agresivně, což nám moc nesedí.

Myslíte, že i s těmito nedostatky by se váš tým v I.A třídě neztratil?

Určitě ne. Myslím si, že tento tým má na to, hrát I.A třídu. Je to bezesporu ve všech směrech kvalitnější soutěž, která by našemu hernímu stylu, kdy chceme hrát útočný kombinační fotbal ze zajištěné obrany, vyhovovala. Navíc nevěřím, že by se tam akceptovaly a přehlížely takové zákroky, které se v naší soutěži pouští a nedávají se za ně ani žluté karty.

O co opíráte své předsvědčení, že tým má kvalitu, aby se pral ve vyšší soutěži?

Na podzim jsme třeba vyhráli pohárové utkání s Heřmanicemi 2:1. Týmem, který se o rok dříve pral s prvoligovým Slováckem a dnes patří ke špičce v krajském přeboru, tedy o dvě soutěže výše. Navíc si myslím, že jsme byli i fotbalově na stejné úrovni. To poukazuje na to, že na to máme.

Jaké nastaly pohyby v kádru přes zimu?

Je pro nás velice pozitivní, že se nám daří kádr držet v prakticky stejném složení už asi dva roky. Neodešel tak nikdo a posílil nás pouze jeden hráč, a to Ivo Klímek z Polanky.

Jeden z vašich hráčů, Aleš Hloušek, patří k nejlepším střelcům soutěže. V podzimní části nasbíral třináct branek, v sobotu k nim přidal další tři. Na jeho góly určitě budete spoléhat i na jaře.

Samozřejmě, protože je to skvělý střelec. To je ale také díky „Bogymu" (Jakubu Bogdanovi), který mu snad na všechny branky přihrál. Přesto jsme ale tým, a jestli chceme uspět, tak musíme hrát kolektivně a nespoléhat na jednoho či dva hráče.

DAVID HEKELE