Regionální derby mezi fotbalisty karvinského a ostravského klubu se blíží. Hrát se bude na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 19. května od 16 hodin.

Vzhledem k důležitosti zápasu, postavení obou týmů v tabulce, i faktu, že půjde o historický první slezské derby mezi těmito kluby na prvoligové úrovni, se dá očekávat vyprodaný stadion. Zároveň je zápas vyhodnocen jako vysoce rizikový.

Z bezpečnostních důvodů se tedy vstupenky nebudou prodávat v síti Ticketportal, ani v Kině Centrum a Městském domě kultury. „Předprodej proběhne pouze dnes v době od 16 do 18 hodin na obou hlavních pokladnách a na pokladnách u sektorů E, ale s tím, že vstupenky budou prodávány na základě předložení průkazu totožnosti s trvalým bydlištěm v Karviné,“ upřesnila Pavla Žebroková z oddělení ticketingu.

Jednotné vstupné činí 150 Kč a jedna osoba může zakoupit maximálně dvě vstupenky. Telefonické ani jiné rezervace nebudou možné.

MFK Karviná vychází vstříc ostravskému klubu a nad rámec obvyklého balíku vstupenek pro hostující fanoušky dá Baníku k dispozici rovnou celý sektor E, což je jedna strana ochozů v počtu osmi set míst!

„V součinnosti s bezpečnostními složkami jsme došli k jednoznačné shodě. Věříme, že tímto vstřícným krokem předejdeme různým excesům z řad hostujících fandů a celé utkání bude mít na tribunách i v okolí stadionu hladký průběh,“ uvedl technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.