V sobotu a v neděli se totiž svěřenci nového trenérského dua Alois Grussmann a Lukáš Lyčka pokusí o obhajobu vítězství na tradičním Lázeňském poháru, jenž se letos uskuteční v malebné obci Lázně Mšené, ležící nedaleko od Prahy.

„Loňské vítězství v ‚lázeňáku‘ nás nakoplo k dobré sezoně. Nebylo by vůbec špatné, kdyby se nám podařilo primát obhájit,“ říkal ještě před skončením jarních bojů brankář Klimkovic Peter Chalachan. „Cíl je jednoznačný, chceme navázat na předchozí úspěšná vystoupení. Vždyť jsme poslední dva ročníky hráli vždy finále, takže s jinými než těmi nejvyššími ambicemi odjíždět do Čech ani nemůžeme,“ doplnil brankářova slova před odjezdem asistent trenéra Lukáš Lyčka.

V základní skupině, která bude kvalifikací na nedělní zápasy o konečné umístění, čeká na Klimkovice trojice soupeřů – už deset minut před devátou hodinou si zahrají proti Janským Lázním, půl hodiny po poledni na ně čekají Lázně Bělohrad a před čtvrtou hodinou odpoledne změří síly s pořadatelským týmem Lázní Mšené. „Skupina je to těžká, ale věříme, že hratelná. Na úvod nás čeká papírově slabší soupeř hrající okresní přebor, ale poté nastoupíme proti celkům z I.A třídy,“ glosoval Lyčka.

Třetí tým uplynulého ročníku nižší třídy krajské soutěže, kterému se nakonec na rozdíl od sousední Polanky nezdařil postupový atak I.A třídy, zahájil přípravu teprve na začátku minulého týdne, ale už stihl sehrát dvě přípravná střetnutí. V tom prvním nastoupili žluto-modří proti Velkým Hošticím, kterým podlehli po bezbrankovém poločase 0:3, a jen pár hodin před pátečním odjezdem na pohárový víkend podlehli Kateřinicím 5:8. O branky Klimkovic se podělili Majling, Prašivka, Teichmann, Švábík a Vysocký. „V úvodních přípravných zápasech jsme prostřídal všechny hráče, které máme momentálně k dispozici, a trošku jsme experimentovali. Také proto se ve druhém zápase zrodil tak trochu hokejový výsledek,“ vysvětloval Lukáš Lyčka.

Na více než čtyřsetkilometrovou cestu se nevydali pouze klimkovičtí fotbalisté a funkcionáři, ale našlo se i pár věrných příznivců, kteří hodlají svůj „König“ hnát hlasivkami za dalším úspěchem. „Těch fandů s námi pojede přibližně pětadvacet a prý si připravili i nové speciální dresy. Škoda jen, že se nám pro ně nepodařilo sehnat jiné ubytování než přímo na hřišti ve vlastních stanech. Ale aspoň nám po páteční diskotéce a sobotní zábavě nikdo nezabloudí,“ smál se Lyčka.

Kádr i realizační tým „Königu“ se mění

Do úvodní fáze přípravy vstoupili fotbalisté Klimkovic pod novým trenérským vedením. „Hlavním trenérem se oficiálně stal Alois Grussmann, já jsem kývl na nabídku dělat mu asistenta. Dosavadní trenér Václav Prašivka se z pracovních důvodů rozhodl ukončit trenérskou práci,“ vysvětluje Lukáš Lyčka, který Deníku zároveň potvrdil, že kádr už posílil brankář Roman Lazecký. „Přišel k nám z Bílovce, kde v poslední sezoně odchytal téměř všechna střetnutí. Navíc naše dosavadní jednička Peter Chalachan začíná studovat v Bratislavě vysokou školu, a tak nám bude občas chybět,“ dodal Lyčka.