A to hlavně proto, že Šrom patří k nejstarším hráčům týmu, jehož věkový průměr je 21,88 let. „Je to pro mě velká pocta, na druhé straně to nyní musím podpořit výkony na hřišti," uvedl pro klubový web Šrom, který bude po odchodu Jiřího Pavlenky už takřka jistě plnit roli brankářské jedničky v týmu.

„Jirka (Pavlenka) byl taky kapitán, takže si mě už kluci v dobrém v šatně dobírali, že jsem po něm zdědil všechno. Jasně se taky ukazuje, že v Baníku mají brankáři historicky vždy silnou pozici a byli vždy oporami. V tom se budu snažit pokračovat."

Radost měl i z toho, že dostal důvěru spoluhráčů. „Moc jsem to nečekal. Byl jsem příjemně překvapený, že to tak dopadlo. Kluci si za kapitána zvolili svého taťku," připomíná Šrom, jehož asistentem bude dvacetiletý odchovanec Daniel Holzer.

Ostravský gólman potvrdil, že jeho tým se už na ligové zápasy těší. „V Mladé Boleslavi to budeme mít hodně těžké, ale na druhé straně se tam od nás nic moc nebude čekat. Můžeme hrát bez nervů a uvolněně. Pro mladé kluky je důležité třeba i to, že nám naši fanoušci jasně řekli, že situaci chápou a budou za námi stát, i když se prohraje," dodal.