Pro dvaašedesátiletého trenéra, který před deseti lety přivedl Baník k poslednímu mistrovskému titulu, to byl přitom už druhý vyhazov v sezoně. V listopadu byl totiž odvolán z lavičky Jihlavy.

Fanoušky Baníku ani nepřekvapilo, že svůj konec v Baníku vzal s nadhledem.

„Víme všichni, jak to v naší branži chodí, když se nedaří. A nám se skutečně výsledkově nedařilo, získali jsme čtyři body, jsme poslední, v takové situaci musí trenér s odvoláním počítat," řekl Komňacký v rozhovoru pro isport.cz.

I když odvolání podle všeho vůbec nečekal, nechtěl Baníku jeho současnou kritickou situaci ještě více zhoršovat. Proto nechtěl ani mluvit o věcech, které mu vedení klubu vyčítalo. „Prostě jsme se shodli na tom, že Baník potřebuje impulz, aby se zachránil. A že tohle je v dané chvíli nejjednodušší řešení," řekl serveru dnes už bývalý kouč Baníku František Komňacký.

Sám zopakoval, že by v průběhu jara neudělal prakticky nic jinak a opět by sázel na stejné hráče. „Jsem trenér, co dá šanci hráčům, kteří ho v přípravě přesvědčí, a pak na ně sází a věří jim. Já sázel na Krmenčíka, který byl naším nejlepším střelcem v zimní přípravě. Bohužel on šance neproměnil," zalitoval Komňacký, který odmítl názor sportovního manažera Radka Slončíka, že měl dávat větší prostor zahraničním hráčům v čele s Francisem Nahrem. „Francis je velmi talentovaný hráč. Ale ani on zatím není fotbalistou, který by Baník spasil tím, že nastřílí ty potřebné góly."

I když si svůj návrat na milované Bazaly představoval jinak, rozhodně svého kroku nelituje. „Po konci v Jihlavě jsem si mohl užívat volna, klidu a pohody, ale když mě oslovil Baník, ucítil jsem vůli tomuto klubu pomoci. A to i proto, že jsem tady před deseti lety prožil nádhernou sezonu zakončenou ziskem titulu. Pokusil jsem se Baníku pomoci a nelituji toho," dodal Komňacký.