Stalo se tak po tom, co celek nedaleko od Ostravy v dosavadních deseti zápasech utrpěl devět porážek, získal jediný bod za remízu 1:1 v Pusté Polomi a jeho skóre mělo hrozivou podobu 7:61. Díky tomu ztrácel pět bodů na předposledního nováčka z Bystřice (byť Šenov měl k dobru zápas s Hlubinou). Teď je však trápení konec.

Vše vyvrcholilo posledními dvěma ostudnými porážkami 0:10 v Petrovicích a doma s Krnovem. Klub o odstoupení rozhodl v úterý večer a ve středu odeslal vše potřebné Moravskoslezskému krajskému fotbalovému svazu (MSKFS). Vyjádření vedení v čele s předsedou Alexandrem Minichem se Deníku dosud získat nepodařilo.

„Jsem samozřejmě zklamaný, že to nedohrajeme, ale už v létě se to dávalo horko těžko dohromady,“ připomněl trenér Radek Malina situaci, kdy po složité záchraně v závěrečných minutách minulého ročníku odešel jeho předchůdce Tomáš Vychopeň i řada dlouholetých opor.

Malina pak skládal mužstvo za pochodu ještě v prvních zápasech sezony. „Přicházeli ale hráči z druhé linie nebo po zranění a vědělo se, že to bude bolestivé. Zároveň ale kdyby padal jen jeden, pořád bylo na podzim, kdy bychom hráli v Brušperku, v Bystřici, nebo s Dolními Datyněmi či Kobeřicemi, reálné získat ještě třeba šest sedm bodů a v zimě mít čas s tím něco udělat. Na druhé straně ale chápu, že desetigólové příděly jsou hrozné,“ uznal Malina.

Problémy se prý nakumulovaly. „Udělali jsme šikovného fotbalistu z Ukrajiny (Olekszándr Zimomrja), kterému se dlouho vyřizovala transferkarta, pan Minich mu pak zařídil práci i vše další okolo. Jenže on odehrál dva zápasy a pak odjel domů. Zrovna to bylo v období, kdy se dva hráči zranili a navíc další odjeli pracovně pryč. Najednou nám jich scházelo třeba šest, bez nich jsme nebyli konkurenceschopní. Přitom chyběla trocha času, aby se hráči sehráli, a pak jsme následně mohli získat body. Třeba s Oldřišovem (3:4), nebo s Českým Těšínem (1:3) jsme k nim neměli daleko. Jenže do toho přišla další zranění,“ pokračoval.

„Několik hráčů před sezonou nepřišlo kvůli předsudkům, že to nebude fungovat. Musím ale říct, že se co se s vedením dohodlo, bylo plněno a podmínky pro hráče byly výborné. Přesto výsledky nebyly bůhvíjaké, a za této situace hrozily další výprasky,“ uvědomil si kouč.

Co bude následovat ze strany svazu? „Je to klasická situace, kdy se klub odhlásí ze soutěže, po které následuje obvyklý postup. Sportovně technická komise (STK) navrhne vyloučení mužstva, všechny výsledky od začátku soutěže budou anulovány a předá to disciplinární komisi, která vynese trest finanční pokutu a také určí úroveň soutěže, do které se klub bude moci přihlásit v novém ročníku,“ prozradil sekretář MSKFS Vladimír Janoško.

Pokuta bude pravděpodobně nejvyšší možná, tedy třicet tisíc korun. "Navíc dnes už se v tomto případě nesestupuje automaticky o soutěž níž, ale je to právě na disciplinární komisi. Jelikož jde o znehodnocení soutěže, lze očekávat, že trestem bude pád do okresu,“ doplnil Janoško.

 „V pátek máme poslední trénink, na kterém se rozloučíme. Mrzí mě to, ale rozhodnutí chápu. Na druhé straně já udělal maximum,“ uzavřel Radek Malina.

Šenov postoupil do krajského přeboru v sezoně 2013/2014, v nováčkovském ročníku sice obsadil poslední šestnácté místo, ale vzhledem k nezájmu nejlepších mužstev z I.A tříd se nakonec udržel.

V dalších letech skončil sedmý, dvanáctý, desátý a letos na jaře obsadil patnáctou příčku, když se výhrou nad Bílovcem (3:2) zachránil na poslední chvíli na úkor Staré Bělé. Teď klub čeká sešup o pár pater níž najednou.

Výsledky fotbalistů SK Šenov na podzim 2019
Šenov – Čeladná 0:6
Pustá Polom – Šenov 1:1
Šenov – Bílovec 0:9
Břidličná – Šenov 7:1
Fulnek – Šenov 7:1
Šenov – Oldřišov 3:4
Šenov – Český Těšín 3:4
Šenov – Háj ve Slezsku 0:4
Lokomotiva Petrovice – Šenov 10:0
Šenov – Krnov 0:10