Na poslední chvíli mu totiž vypadl ze sestavy levý obránce Daniel Holzer a novic na ostravské lavičce musel hledat provizorní řešení. „Mám problém s achilovkou, ale snad by to nemělo být nic vážného. V sobotu na Spartě bych už chtěl hrát," uvedl Daniel Holzer, který tak zápas v Brně sledoval jen z tribuny. Právě nestandardní složení obrany se pro samotný zápas nakonec ukázalo jako klíčové.

Bez nadsázky by se taky dalo konstatovat, že ostravský celek nebodoval v Brně mimo jiné také proto, že se vedení klubu v létě nepodařilo posílit kraje obrany.

Radomír Korytář vzhledem k nezvykle úzkému kádru zvolil prakticky jediné možné řešení: na pravý kraj obrany přesunul elitního stopera Frydrycha a na levý kraj pak zprava přesunul Vengřinka. „Nabízela se ještě varianta s nasazením Helešiceho, který ale v průběhu týdne nepodával na trénincích takové výkony, aby byl v základní sestavě. Proto jsem se rozhodl pro Vengřinka, u kterého jsem věřil, že zápas i kvůli větším zkušenostem zvládne," uvedl Korytář.

Třiadvacetiletý baníkovský odchovanec Tomáš Vengřinek, který v lize odehrál 16 zápasů, se vrací na ligové trávníky po komplikované operaci křížového vazu v koleně. A právě v Brně bylo vidět, že na ostré souboje ještě není připraven.

Uznal to po zápase i kouč Korytář. „Tomáš očekávání nenaplnil, proto jsem ho v poločase střídal. Právě v jeho prostoru nás soupeř přehrával," řekl Korytář, který po přestávce posunul na post levého beka klasického středního záložníka Foltyna. „Splnil to, co jsem po něm chtěl," oddechl si Korytář.

Na obranu Vengřinka je ale třeba zmínit také to, že hrál přes nohu a v defenzivě mu vůbec nepomohl záložník Karol Mondek. Jediná letní posila Baníku patřila na hřišti k nejslabším hráčům svého týmu. „Má větší potenciál, než co předvedl," uznal Korytář, který na tiskové konferenci nechtěl po prvním utkání hráče odepisovat. „Na jeho obranu bych ale řekl, že jsme se snažili hodně míčů prostrkávat středem a málo jej využívali. Nemohl se tolik projevit v křídelních prostorech, kde je velmi silný, podobně jako třeba De Azevedo," dodal Korytář.

Baník nyní čeká v sobotu zápas na Spartě, kde by už snad mohl nastoupit posílený ostravský celek. Podle informací Deníku má kouč Korytář eminentní zájem o dva testované fotbalisty bez angažmá Vojtěcha Engelmanna a Vojtěcha Ježdíka.

Fanouškům Baníku, kterých do Brna přijelo na ostravské poměry žalostně málo (200), nezbývá věřit, že se vedení konečně rozhoupe a současný kádr posílí.