Poslední remíza 3:3 s Teplicemi a předešlá porážka 2:5 na hřišti Slovácka hovoří jasně. „Byl bych rád, kdybychom se vrátili k takové obraně, kterou jsme se prezentovali v zápase se Slavií. Všichni musejí od začátku do konce dřít. Zároveň ale musíme hrozit i směrem dopředu, pokoušet se chodit ze zajištěné obrany do rychlých brejků. Nechceme tam vyloženě betonovat, hrát klasického zanďoura,“ prohlásil Kučera. Vybojovat na západě Čech alespoň bod bude náročné. Plzeň je v lize jako jediná stoprocentní, v týdnu navíc postoupila přes kyperskou Larnaku do základní skupiny Evropské ligy.

„Mají skvělé individuality a celkově zkušené mužstvo. V předešlých zápasech předvedli zkušenost, kdy kolikrát vytěžili z minima maximum. Taky proto mají po čtyřech kolech dvanáct bodů a postoupili do Evropské ligy,“ podotkl Kučera.

„Je těžké říct, na koho si dávat největší pozor. Nebezpeční jsou hlavně Kolář a Krmenčík, kteří jsou doplňováni krajními záložníky. Budeme muset pohlídat standardky, pro které mají hned několik typů zakončení. Jsou v nich nebezpeční, zahrávají je výborně. Nám se je navíc v posledních zápasech nedařilo pohlídat. Doma proti Teplicím jsme dostali dva góly po rozích. Ten druhý v nastavení,“ dodal Radim Kučera.