Páník by si tím zopakoval dva roky starý triumf se Zlínem. Na stejném místě tehdy ve finále porazil Opavu.

„Rád se do Olomouce vracím. Studoval jsem tady, město znám dobře. Strávil jsem tady krásných šest let. Bylo to nádherné období. Se Zlínem to byly také krásné chvíle. Ožívá to ve mně,“ vykládal s potutelným úsměvem Páník, který na Hané v minulosti vedl i olomouckou Sigmu.

„Tento stadion zažil krásná utkání a věřím, že to tak bude i zítra a že budeme úspěšní,“ dodal.

Stejně jako pro Páníka, je Olomouc důležitým místem v historii i pro Baník. V roce 2004 zde slavil poslední mistrovský titul. O rok později zde křepčil po finále se Slováckem s pohárem.

Nyní čeká tým na Andrově stadionu čeká další vyhrocený zápas.

„Se spaním problémy nemám. Když ano, dám si plzeňské pivo, to je můj prášek,“ culil se Páník.

Vyprodáno. Kdo bude hlučnější?

Ani jeho hráči potížemi s nespavostí netrpí.

„Spím normálně. Uvědomujeme si důležitost zápasu, ale pořád se začíná za stavu 0:0 a hraje se na dvě brány. I když ten zápas je specifický. Rozhodovat budou maličkosti, možná jedna chyba, jeden gól,“ řekl obránce Jiří Fleišman, který už dvakrát zvedl pohár nad hlavu v dresu Liberce.

„Je to fantastický pocit. Ani to neumím popsat. Určitě ale udělám všechno proto, abych dokončil hattrick,“ prohlásil odhodlaně.

„Fanoušci by si to zasloužili. Věřím, že nám tady vytvoří domácí prostředí jako v ligových zápasech, které jsem tady za Baník hrál. Slávistů možná bude stejně, ale jsem přesvědčený, že naši budou hlučnější,“ dodal Fleišman.

Stadion by podle očekávání měl být vyprodaný.

„Je to odměna pro fanoušky, kteří drželi s klubem v první i druhé lize. V Baníku je to správně nastartované a pokud by se to zítra povedlo, tak euforie bude ještě větší,“ uvědomuje si trenér Páník, který musel v poslední době řešit zdravotní problémy ve svém týmu.

Baroš nechyběl

Na posledním tréninku před výjimečným zápasem ale nechyběl žádný z marodů, včetně legendárního útočníka Milana Baroše.

„Rozhodovat se ale budeme až ráno, kdo bude připravený a kdo ne,“ prozradil Páník, který v rozverném rozpoložení odpověděl i na otázku, zda se do branky postaví Viktor Budínský, který zatím odchytal všechna pohárová utkání, nebo obvyklá jednička Jan Laštůvka.

„Prozradím, že určitě nebudu chytat já, a nejspíš ani tady Jirka,“ poplácal svého obránce po zádech.

Utkání mezi Slavií a Baník startuje ve středu v 19.15.