Přes šedesát minut byl nervózní z bezgólového stavu, potom už ostravský kouč Vlastimil Petržela neskrýval radost z povinného vítězství, na které se Baník navzdory papírovým předpokladům velmi nadřel. „Bylo to velice těžké utkání, ale my jsme s tím počítali. Pro nás jsou však směrodatné body, ty jsme si odvážíme, takže jsem spokojený."

Je pro vás vítězství o to sladší, že jej vezete prakticky z vašeho rodného hřiště?

Omlouvám se, ale já jsem to tady ani nepoznal! Vím, že jsem tady kousek někde bydlel a bylo tady fotbalové a tenisové hřiště, ale Prostějov už je úplně jiný. Žádné vazby už tady nemám, protože maminka mi umřela v lednu…

Domácí vás ale pořádně potrápili…

Dokud měli sílu, zlobili. Hráli naplno, chodili do nás na hraně možností, co jim rozhodčí povolil. Musel jsem hráče po dvaceti minutách trochu probudit, aby začali hrát fotbal. S Opavou nebo Olomoucí o klucích vím, že to odehrají perfektně, ale tohle je pro ně trochu problém. Nechtěli se zranit, takže Hrubý a další uskakovali ze soubojů, navíc jim vadila vysoká tráva, zastavoval se tam balon, takže jsme si řekli, že musíme přitvrdit. Pak už jsme ten zápas kontrolovali.

Podcenění jasného outsidera nehrozilo?

Potvrdilo se, že pro nás jsou tyhle zápasy na půdě papírově slabších soupeřů mnohem náročnější. Hráči si myslí, že když je soupeř na posledním místě, bude to v klidu. Přijeli jsme do Třince, mysleli jsme si, že se nemůže nic stát, a dostali jsme čtyři fíky. Proto se v těchto utkáních vždycky obávám, že přijde podcenění.

Vítěznou trefu jste vstřelili až v 64. minutě, byl jste nervózní?

Každý trenér má obavy, když je to 0:0. V první půli jsme trefovali brankáře. Nebo on chytal tak dobře? Prostě takové šance musíme proměňovat. S bodem bych tady nebyl spokojený, ten by nám byl k ničemu. Musel jsem do toho sáhnout. Proto jsme udělali to střídání, kdy jsme defenzivního Hlinku vyměnili za ofenzivnějšího Pekára. A hned se nám to vyplatilo, protože Pekár vytvořil dvě šance a ještě dobrou kopací technikou proměnil penaltu.

Byla?

Na Peťu Bredu tam byly asi čtyři penaltové zákroky, domácí ho neustále drželi. Asi to byl úmysl a záměr, naštěstí rozhodčí aspoň jednu pískl.

Jak se vám líbil Alexander Jakubov, který poprvé nastoupil v základu a hned se trefil?

Saša je bombarďák, střelec, to my víme. Ještě na to asi ani tréninkově úplně nemá, ale až se dá do kupy, bude ještě lepší.

Olomouc porazila Budějovice, čímž ji zřejmě definitivně odřízla. Myslíte, že si to rozdáte už jen právě se Sigmou a Opavou?

Opava měla zase neuvěřitelné štěstí, dnes (v sobotu) ještě v 84. minutě prohrávala, pak dala dva góly… Mluvil jsem s lidmi z Vlašimi, ti se hodně čílili, tak jsem ten telefon radši odložil. (úsměv) V každém případě je to tak, že se rozhodne mezi touto trojicí.