„Budu to hrát s mladými kluky jako na jaře," uvedl Petržela.

V základní sestavě utkání s Vítkovicemi nenastoupil kapitán Holzer. Bylo to tím, že má nabídky z první ligy?

Dan odejde… Vůbec neměl hrát, ale já jsem chtěl, aby se s ním diváci rozloučili a třeba na něj nepískali, když tady přijede se Spartou. Myslím, že si to nezaslouží. Ale Daniel Holzer v každém případě odejde.

Jak je to pro vás nepříjemná ztráta?

Velká, měl jsem ho jako syna. Když jsem do Baníku přišel, tak předtím moc nehrál. Ale pak byl naším klíčovým hráčem. Dnešní výkon ani nemá cenu hodnotit, protože toho měl, jak se říká, plné kecky. Každý den měl dvacet telefonů od manažerů, kteří ho lámali a přesvědčovali. Musí se rozhodnout, ale já myslím, že to je hotové. Mluvil jsem s koučem Sparty Ščasným, který mi řekl, že ho chce.

Co říkáte současnému stavu kádru, který řada odborníků i fanoušků podceňuje? Jste z toho nervózní?

Jsem zklamaný, ale nervózní nejsem.

Počítáte s tím, že se tým ještě posílí?

Já nevím, fakt nevím. Zeptejte se manažera (Dušan Vrťo). Já jim předal dlouhý seznam posil, ale nikdo tady není. Dneska už je pozdě hledat hráče, to je jasné. Budínský je ve Spartě, Holý v Jablonci, Toml v Karviné. A tak bych mohl jmenovat dále a dále. V každém případě se snažíme ještě nějaké hráče přivést. Sám jsem objevil nějakou možnost získat dva hráče ze Slovenska, tak uvidíme, třeba budeme úspěšní. Pokud by tohle vyšlo, tak bych byl spokojený.

Pokud by odešel Holzer a nikdo nepřišel, na co podle vás tým bude ve druhé lize mít?

Na postup! Jinak bych tady nebyl, já neprohrávám.

V derby s Vítkovicemi jste ale žádný super výkon nepředvedli…

Já jsem derby ani nechtěl hrát. Souhlasil jsem s ním ještě v době, kdy nebylo jasné, že budeme hrát stejnou soutěž. Navíc okolo utkání bylo hodně vzruchu s místem, kde se bude hrát. Okolní vesnice o něj neměly zájem, měly strach z fanoušků, což moc nechápu. Nakonec majitel klubu (Václav Brabec) s městem vyřídil, že se mohlo hrát na Bazalech. A všichni jste viděli a slyšeli, jaká skvělá atmosféra tady panovala.