Tři týdny před startem jarní části první ligy chce nový kouč ostravského Baníku už hledat optimální složení základní sestavy. Posloužit by k tomu měl už dnešní přípravný zápas se Zbrojovkou Brno, který začíná na jihu Moravy už v 11 hodin. „V dalších přípravných zápasech už chceme stavět hráče, kteří by se měli objevit v základní sestavě. Neberte to ale tak, že základní sestava z Brna bude hrát i první ligový zápas v Mladé Boleslavi," upozornil pro klubový web Vlastimil Petržela s tím, že změny pochopitelně mohou ještě přijít.

Spokojený byl s výkonem v posledním zápase se Znojmem, který aktuálně poslední celek ligové tabulky vyhrál 3:0. „Byli jsme rychlejší v kombinaci i na míči a odehráli to ve velkém tempu. To ale neudržíte celých devadesát minut. Musíme si také umět při hře trošku vydechnout a přihrávkami kolem středu hřiště trošku hru zvolnit," mínil Petržela.

S dosavadním tréninkovým nasazením svěřenců je vcelku spokojený. A to i proto, že právě při tvrdé zimní přípravě se naplno projeví charakter i morálka jednotlivých hráčů.

„Prostě se ukáže, kdo se umí poprat a kdo to naopak zabalí. Jsem zvyklý to tak dělat v každém mužstvu a vždy se mi potvrdilo to, co jsem od hráčů už předem čekal. Těžko vás v tom může někdo překvapit," přiznal Petržela.

Fotbalisté Baníku nejčastěji běhali na tratích 300 a 400 metrů. „Během hry nesmíme propadat v běžeckých soubojích, ale měli bychom vydržet ve sprintu, co možná nejdéle. Proto jsou tyto běhy důležité, hráči při nich musejí ze sebe dostat maximum," vysvětlil Petržela, který nehodlá hráče šetřit ani ve zbylých dnech přípravy. „Dá se říct, že objem tréninků už nebude tak velký, ale tempo budeme stále držet vysoké. Jestliže chceme v zápase něco hrát, musíme v tréninku šlapat pořád naplno," zdůraznil kouč Baníku.

Nálada v týmu je podle jeho slov odlišná než na začátku ledna. „Teď je v týmu i v kabině lepší vzduch než na samém začátku přípravy. Hráči se zlepšují, a to i ti, od kterých jsem to nečekal. Zvedl se třeba Karol Mondek, který k boji o místo přistoupil správně," dodal Petržela.