„S bodem spokojený být nemůžu, ale na druhé straně, když vezmu v potaz to, jak jsme na poslední chvíli skládali tým, tak výsledek brát musím," uvedl Petržela, který si pochvaloval hlavně poslední posílení defenzivy.

„Bylo znát, že přišli dva zkušení beci, Zápotočný a Hučko. Oba hru obrany zvedli a já mohl být tak na lavičce mnohem klidnější. To je něco jiného než v průběhu letní přípravy, když jsme takřka v každém zápase inkasovali tři góly," poznamenal Petržela.

Herně jste měli navrch…

Byli jsme fotbalovější, ale domácí tým bojoval. Měl i štěstí, že se k nim odrážely míče. Ale s tím se budeme muset vyrovnat. Proti Baníku se každý soupeř bude chtít vytáhnout, což jsme poznali už ve Znojmě.

Kdy se podle vás zápas zlomil?

Určitě v závěru prvního poločasu, kdy šli tři naši hráči sami na gólmana. Jako bývalému útočníkovi mi zase krvácelo srdce, že jsme z toho nedali gól. Takové šance musíme proměňovat. Lupták to nevyřešil dobře, brankář už ležel na zemi, stačilo ho přehodit nebo přihrát vedle dvěma spoluhráčům.

Rozhodnout jste mohli i v závěru, kdy Urgela trefil břevno…

Tam nám chybělo štěstí, ale takový je fotbal. Ale domácí hráli doopravdy na maximum a sám bych je chtěl vidět v příštích dnech, zda budou moci vůbec chodit. Já jsem ale celkově s nasazením a výkonem kluků spokojený. Taky ten zápas odmakali a odjezdili. Potřebujeme jen trochu čas, abychom se ještě více sehráli. Teď věřím, že se tým stabilizuje a půjdeme nahoru.

V prvním kole druhé ligy remizovala i Olomouc. Co to napovídá?

To je dáno tím, že všechny týmy jsou pořádně nažhavené a mají po letní přípravě dost sil. Osobně si myslím, že časem se tabulka rozdělí. My se musíme ale dívat sami na sebe, abychom my vyhrávali.

V základní sestavě Baníku se objevili dva mladí hráči Znojma Staňa a Pokorný.

Hlavně u Stani bylo znát, že přišel do Ostravy před několika dny a moc nevěděl, jak to chceme hrát a v jakých prostorech se má pohybovat. Ale on chtěl strašně moc na svém domácím stadionu v dresu Baníku nastoupit, tak jsem mu tu šanci dal. Potenciál má velký a věřím, že ho časem zúročí. Pokorný odehrál zápas bez chyby a hodně mu k tomu pomohli právě i noví zkušení spoluhráči z obrany Hučko a Zápotočný.

Přesto jste jeden gól inkasovali…

S tím trestňákem nemohl Petr Vašek nic dělat, trefil to parádně. Spíše mě mrzí, že se neměla ta standardka vůbec kopat, protože Javorka nikdo nefauloval. On se tam skácel k zemi a sudí mu to, jak se lidově říká, sežral.