Pro domácí je to další zápas pravdy. Chtějí-li dál naprosto rovnocenně bojovat o udržení prvoligové příslušnosti, musí navázat na výhru ve Zlíně. „Nám nic jiného ani nezbývá, potřebujeme pořád schraňovat body a vytvářet tlak na okolní mančafty,“ uvedl Bohumil Páník, trenér Baníku. „Chystáme se na další důležitý zápas, koncentrujeme celé mužstvo,“ doplnil.

Podle zkušeného kouče čeká ostravský výběr poctivý a běhavý soupeř. „Víme dobře, že přijede tým, který nám nedá nic zadarmo a my samozřejmě Bohemce taky ne,“ zdůraznil Páník.

Baník má za sebou náročný „anglický“ týden, který ruku v ruce s psychickým vypětím vzal dost sil. „Teď bychom ale měli být vyladěni na zápas od první minuty, věřím v zisk dalších tří bodů,“ zdůraznil ostravský kouč.

Před zápasem věří tomu, že jeho tým je schopný využít vlastních předností. „V kádru máme fotbalisty, Milana Baroše a jeho výtečné držení míče, a k němu máme několik vhodných variant třeba Diopa, Poznara nebo taky Mičolu. Navíc je tady i dost tvořivých hráčů. Tím se ale nesmíme nechat unést, na hřišti je třeba hrát i zodpovědně dozadu,“ upozornil Páník, jenž měl na trénincích v týdnu snad vůbec poprvé kompletní kádr, tedy až na dlouhodobě zraněného gólmana Martina Šustra.

„Všichni se připravovali, i když je pravda, že někteří hráči zatím jen na půl. Začíná Breda, stejně jako Mešaninov, ale už trénují s námi,“ dodal Bohumil Páník, trenér Baníku Ostrava.