Od dvoumetrového stopera se očekává, že když už se trefí, je to po standardní situaci. Obránce Baníku Martin Kouřil však ukázal, že to jde i jinak.

A předvedl svou další přednost - přímé kopy. K jednomu takovému si postavil míč v šestnácté minutě duelu s Libercem. Rozběhl se a poslal tvrdý projektil na brankáře Hrošša. A nejen tvrdý, hlavně přesný.

Míč zapadl milimetrově za pravou tyč liberecké branky. První gól Martina Kouřila v dresu Baníku a v lize vůbec byl tak na světě!

„Věděl jsem, že půjdu střílet, trenér mě určil. Věřil jsem si, pár takových standardek jsem už ve druhé lize kopal a také proměnil. Hlavně že nám to tam spadlo," přiblížil novinářům Kouřil.

Na otázku, zda má tak v týmu Baníku nejlepší pravačku, s úsměvem odpověděl. „To záleží… když budou kopat ostatní, tak uvidíme, jak to půjde jim," prohodil.

Jinak ovšem mnoho důvodů k radosti neměl. Už o dvanáct minut později po nedůrazu Ostravanů ve vlastní šestnáctce vyrovnal Sackey. A právě Kouřil u této situace přímo byl.

„Derrick Mensah zalehl míč, já se to snažil přes něj odkopnout, ale dal jsem to přímo jejich hráči na nohu, který to bohužel trefil," popsal Martin Kouřil, který si lehce za vinu dával i třetí gól Liberce.

„Asi jsem měl být posunutý více dozadu. Když jsem se otočil, tak tam byli dva volní hráči. Musím se na to podívat," zhodnotil.

Summa summarum tři inkasované góly moc pozitivní před zápasy v Mladé Boleslavi a doma s Plzní nejsou. Zvlášť když to Baník tentokrát stálo dva důležité body.

„Dvakrát jsme vedli, pokaždé nám vyrovnali, a když nastoupíme do druhé půle, tak si necháme dát třetí gól. Můžeme být rádi, že jsme to dotáhli alespoň na 3:3," kroutil hlavou Martin Kouřil.

„Když už dáme doma tři branky, měli bychom vyhrát, takže jsme spíše zklamaní," dodal s tím, že jej tak vlastní branka příliš netěší.

„Rád jsem za každý gól, ale když není výhra, není co slavit," zakončil Martin Kouřil.