O posledním víkendu si omluvenku z bitev o divizi vystavila petřkovická Odra, která doma zkolabovala v zápase se stále se lepšícím Frýdlantem nad Ostravicí. „Ten zápas jsme chtěli moc vyhrát, ale bohužel nemáme ideální jaro," potvrdil trenér Václav Štverka pokles formy, jehož tým po podzimu tabulku krajského přeboru vedl.

Teď ovšem klesl na čtvrtou pozici a lepší už to nebude, spíš naopak. Po Polance, která z bojů o postup vypadla o týden dříve, tak zůstaly mimo hru oba ostravské kluby.

A kdo z trojice Český Těšín – Dětmarovice – Karviná B má největší šance? Těžko říct. Vedoucí Těšíňané totiž hrají se samými silnými a nepříjemnými soky. Frýdlant, Karviná B, Hradec a Petřkovice, to je dost těžký los. „Toho jsme si samozřejmě vědomi a v divizi se ještě rozhodně nevidíme. Tvrdil jsem už dříve, že se nejspíš rozhodne až v posledním kole. A vše k tomu směřuje," poznamenal trenér Českého Těšína Dalibor Damek.

Postupové plány kují celou sezonu v Karviné. „Druholigový klub potřebuje mít béčko v divizi," vyhlásil před sezonou Jan Wolf, první muž karvinské kopané. Podzim tomu nasvědčoval. Svěřenci trenéra Tomáše Bernadyho se drželi v širším čele, ale na jaře se také nevyvarovali několika zaváhání. Naposledy v Hradci nad Moravicí, kde to mají těžké všichni soupeři. Rozhodující tedy nejspíš bude přímý souboj o postup v Českém Těšíně. „To bude stěžejní zápas," připomněl vedoucí karvinského mužstva Dalibor Knapik.

A co třetí vzadu celek Dětmarovic? Celou dobu se tváří velice nenápadně a najednou má nejlepší výchozí pozici. Hraje sice v posledním kole s béčkem Karviné, ale z dalších náročných zápasů už ho čeká jen výjezd do Frýdlantu. O víkendu jede k derby do Bohumína. „Vyložené postupové plány nemáme, ale budeme chtít hrát až do konce nahoře," nechal se slyšet předseda SK Dětmarovice Martin Pasz.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#