Tým MFK Vítkovice přivítá už zítra v úvodním utkání nového ročníku krajského přeboru nováčka soutěže TJ Heřmanice.

„Už se nemůžu dočkat," říká gólman Vítkovic Damir Šehovič. „Na Heřmanice, o nichž vím snad je to, že postoupily z I.A třídy, jsem hodně zvědavý a vím, že náš trenér Petr Samec je má určitě přečtené," zdůrazňuje zkušený gólman, který načne už třetí sezonu v krajském přeboru ve stejném týmu, jenž však pokaždé vstupuje do soutěže pod jiným názvem a na jiném stadionu (loni to byl Fotbal Poruba 2011, o rok dřív Opava 2004). „Je to určitě zvláštní. Když tak o tom přemýšlím, nenapadá mě nic jiného, než že je to asi ojedinělý případ. Ale když se teď rozhlédnu na městském stadionu kolem sebe a vidím to zázemí, musím říct, že tohle je pro nás více než dobré a i to by pro nás mohlo být plusové."

Předstartovní napětí cítí i jeho trenér Petr Samec. „Tuším, že budeme pod drobnohledem nejen vedení klubu, ale i veřejnosti. Ale já jsem v první řadě rád, že můžu u toho „restartu" Vítkovic být, protože věřím, že Vítkovice se zase časem stanou druhým nejsilnějším týmem na Ostravsku," říkal Petr Samec po posledním přípravném střetnutí, v němž jeho svěřenci zvítězili nad Bílovcem, účastníkem I.A třídy, 3:0.

Na sezonu, na úvodní souboj, a hned na první ostravské derby v krajském přeboru, se samozřejmě těší i v Heřmanicích. „Vyšší soutěže se nebojíme, vždyť jsme po ní přece celou loňskou sezonu prahli. Jsem samozřejmě v očekávání, ale myslím si, že jsme přes léto tým kvalitně doplnili a poctivě pracovali na tom, abychom na start byli dobře nachystáni," nechal se slyšet dlouholetý heřmanický trenér Jaroslav Mlčoch.

Otevírací utkání krajského přeboru, v němž se z ostravských objeví ještě i Polanka a Petřkovice, mezi MFK Vítkovice a TJ Heřmanice startuje na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích v sobotu dopoledne od 10.15 hodin.