Ovšem kdyby byl v Polance po dvaceti minutách na světelné tabuli stav naprosto opačný, nikdo by se asi nemohl moc divit. „Hráli jsme jakoby dobrý fotbal, jenomže jsme hned zpočátku neproměnili minimálně tři velké šance a naopak Polanka nás prakticky ze všeho, co měla, potrestala. Její vítězství je proto z tohohle pohledu zasloužené, ovšem naši hráči jí to tentokrát usnadnili," pokrčil po utkání Oldřich Jakubek, jeden z vítkovických trenérů.

Vítkovice znovu nedokázaly proměnit celou řadu šancí a tak přišel trest. Dvě minuty před poločasem byl nějakých osmadvacet metrů od vítkovické branky faulovaný krajní polanecký obránce Michael Klemiš, který na poslední chvíli v sestavě nahradil zraněného Radomíra Fukalu, a k údivu všech poměrů znalých příznivců se z přímého kopu překrásnou ranou do pravého horního růžku Slavíkovy branky netrefil jako obvykle kapitán David Valenčin, ale jeho o osmnáct mladší spoluhráč Marek Švábík.

Další góly Polanka servírovala po pauze. Krátce po hodině hry našel Valenčin centrem na zadní tyči zcela osamoceného a neomylně zakončujícího Robina Bartoše.

A o deset minut později se po dalším rozehraném a napoprvé ubráněném přímém kopu v podání polaneckého kapitána do odraženého míče opřel Martin Pliska tak šikovně, že skončil znovu v horním rohu vítkovické branky. Tentokrát však z pohledu mladého gólmana Lukáše Slavíka v tom pravém. „Góly jsme dali docela hezké, ne? Ale hlavně, že jsme je vstřelili, když už výkon nebyl bůhvíjaký. Řekl bych, že tentokrát o vítězství rozhodla naše větší vůle uspět a zastavit sérii porážek, které jsme utrpěli v předchozích dvou kolech na hřištích soupeřů," poznamenal Radek Halamíček, asistent polaneckého trenéra.

Jeho „nadřízeného" potěšila ještě jedna jiná věc. „Kluci až na pár výjimek zpočátku zápasu odehráli po dlouhé době utkání směrem dozadu nesmírně zodpovědně," doplnil Tomáš Černín.

Zatímco Polanka v zápase o šesté místo v tabulce pálila ostrými, Vítkovice za celý zápas na pozorně chytajícího Radovana Řehulku nevyzrály. A když se Roman Bystrý neprosadil v závěru a krátce po tom, kdy trefil přímo z rohu břevno, ani hlavou po Matiáškově centru, mohl dlouholetý polanecký gólman slavit kromě výhry i šestou nulu v sezoně.

Osmý tým tabulky – Vítkovice – bude o udržení postavení v lepší společnosti páté nejvyšší soutěže usilovat za týden na vlastním hřišti v souboji s momentálně devátým Českým Těšínem, na šestou Polanku čeká v prvním červnovém víkendu utkání ve Frenštátě pod Radhoštěm.

FK SK Polanka – MFK Vítkovice 3:0 (1:0)

Branky: 43. Marek Švábík, 63. Bartoš, 73. Pliska. Rozhodčí: Pustějovský – Švec, Pobořil. ŽK: Klemiš – Horváth, Vojtek, Kula, Oleš. Diváci:200.

Polanka: Řehulka – Bartoš, Valenčin, Andrýsek, Klemiš (88. Langer) – Marek Švábík, Pliska, Borgosz (78. Vostárek), Cirkl, Vyležík – Jan Švábík. Trenéři: Černín a Halamíček.

Vítkovice: Slavík – Kostelecký (59. Červeňák), Horváth, Prokeš, Kocur – Kula, Vojtek, Oleš, Veselý, Handzlík (81. Matiášek) – Bystrý. Trenéři: Samec a Jakubek.

Další výsledky víkendových zápasů moravskoslezského krajského přeboru:

Hradec nad Moravicí-Frýdek-Místek B 1:1 (0:0), branky: Prohászka – Bačík, 100 diváků.

Heřmanice-Dolní Benešov 0:1 (0:0), Spruch, 265 diváků.

Český Těšín-Petřkovice 2:3 (1:3), Trybulec, Christu – vlastní, Hubeňák (penalta), Fromelius, 120 diváků.

Pustá Polom-Frenštát pod Radhoštěm 3:1 (0:0), M. Hradský, Kozel (penalta), vlastní – Merta, 100 diváků.

Bohumín-Háj ve Slezsku 1:2 (0:2), Gábor – Šubrt, Trupl, 100 diváků.

Krnov-Dětmarovice 5:0 (3:0), Schreier 2, Bartoníček, Hudský, A. Ondra, 252 diváků.

Frýdlant nad Ostravicí-Slavkov 2:1 (1:0), Chýlek 2 – Bahr, ČK: Klement (S.), 328 diváků.