Prozatímní remízoví králové jedné ze dvou skupin vyšší třídy krajské soutěže (Krásné Pole ze třinácti střetnutí uhrálo nerozhodný výsledek hned šestkrát – pozn. red.) se však před jarními odvetami musejí mít na pozoru. Ve vyrovnaném startovním poli totiž zřejmě budou stačit dvě tři porážky a tým se opět může namočit do kalných sestupových vod. Vždyť jejich náskok na chvost tabulky, který po podzimu okupuje Biocel Vratimov společně se šilheřovickým Sokolem, činí pouhých sedm bodů.

„Takhle vyrovnanou soutěž, v níž takřka každý každého může porazit, jsem opravdu dlouho nezažil,“ říkal už během podzimu Martin Janík, hrající trenér Krásného Pole. „Je pravda, že jsme pár papírových favoritů potrápili. Jenomže máme za sebou teprve polovinu soutěže, takže předčasné soudy dělat určitě nemůžeme. Před rokem jsem byl s Vřesinou v I.B třídě po podzimu taky sedmý, a nakonec Sokol spadl do městského přeboru. A to i přes vydařené působení na vlastním zimním turnaji, které dodalo týmu před jarem hodně sebevědomí,“ upozorňoval Jiří Kozelský, jeden z nejzkušenějších krásnopolských hrá­čů.

A zkušení fotbaloví matadoři vědí, o čem mluví: jejich celek během třinácti zápasů dokázal o body připravit nejen druhou Polanku (2:2), ale též po podzimu třetí Velké Hoštice či čtvrtý Slavkov. Uspěl dokonce na půdě jednoho z velkých favoritů soutěže – v Bílovci, kde díky proměněnému pokutovému kopu Radkem Křižákem bral dokonce všechny tři body. „Tahle výhra, která byla na podzim vůbec první venku, nám však paradoxně trochu ublížila. Klukům až nezdravě stouplo sebevědomí, za což byli potrestáni na závěr podzimu doma se Slavojem Bruntál, kterému podlehli vysoko 0:6. Ale na druhé straně taková ‚facka‘ někdy nezaškodí,“ komentoval možná trochu smutný závěr jinak docela vydařené první části sezony krásnopolský kouč, kterého ze všeho nejvíc potěšilo, že tým našel spolehlivého zakončovatele.

„Marek Kozelský, který je věkem stále ještě dorostenec, se postupem doby stal nedílnou součástí naší základní sestavy. Jeho osm branek nám hodně pomohlo. Má dobré fyzické dispozice k tomu, aby se z něj stal kvalitní útočník. Jen nesmí začít létat, i díky nejrůznějším nabídkám – třeba z Hlučína či Vítkovic –, někde v oblacích. Ale o to se snad postará jeho tatík Jirka, který na jeho růst dohlížel jak ve Vřesině, tak i teď tady u nás,“ zdůraznil Martin Janík.

>> Podzim Sokola Krásné Pole ve výsledcích

Ludgeřovice (venku) 1:1 (0:1) – Hudeček

Polanka 2:2 (1:1) – Výtisk, Vojtuš

Šilheřovice (v) 2:2 (0:1) – Marek Kozelský

Bolatice 0:1 (0:0)

Vratimov (v) 3:3 (1:3) – Klímek, Vojtuš, Marek Kozelský

Bohuslavice 1:0 (0:0) – Hrbáč

Slavkov (v) 1:1 (0:1) – Marek Kozelský

Velké Hoštice 2:2 (2:1) – Vojtuš, Marek Kozelský

Kobeřice 4:1 (1:0) – Křižák 2, Nesvadba, Marek Kozelský

Štěpánkovice (v) 0:2 (0:1)

Mokré Lazce 4:1 (2:1) – Palus, Marek Kozelský, Jiří Kozelský, Nesvadba

Bílovec (v) 1:0 (1:0) – Křižák

Slavoj Bruntál 0:6 (0:5)
>> Statistický souhrn krásnopolského podzimu

Umístění v soutěži: 7. místo / 13 – 4 – 6 – 3 21:22 18

Bilance doma: 7. místo / 3 – 2 – 2 13:13 11

Bilance venku: 7. místo / 1 – 4 – 1 8:9 7

Nejlepší střelci: Marek Kozelský 8, Radek Křižák a David Vojtuš po 3

Železní muži: Pavel Třuslo, David Vojtuš, Ivo Klímek, Adam Volf a Petr Nesvadba po 13


Podzimní úvahy trenéra Martina Janíka

Co se v první polovině sezony povedlo?

Určitě se povedlo zapracovat nově příchozí hráče do základní sestavy – to se týká hlavně Ivoše Klímka, Petra Nesvadby a Marka Kozelského. Těší mně i to, že se do sestavy prosadili kluci, kteří na svou příležitost delší dobu čekali – Adam Volf, Martin Weiss. Navíc se podařilo v Krásném Poli vytvořit partu, která dokázala otočit i nepříznivě se vyvíjející zápasy. Samozřejmě musím připomenout i to, co se nám nepovedlo vůbec: to bylo poslední utkání proti Bruntálu (0:6), které je jedinou kaňkou na jinak vcelku povedeném podzimu. Osmnáct získaných bodů je slušným základem pro jaro, ale vzhledem k vyrovnanosti soutěže nás to nesmí v žádném případě ukolébat.

Na čem bude potřeba v Krásném Poli přes zimu zapracovat?

Pro jaro bychom určitě chtěli, aby stávající kádr zůstal pohromadě. Chtěli bychom také samozřejmě kádr oživit aspoň dvěma hráči, ale vše se bude odvíjet od finančních možností. Hlavní důraz v zimě bude určitě na fyzickou přípravu, a na jaře by se měla projevit i větší sehranost. Zlepšit potřebujeme ve všech řadách, takže práce máme určitě dost.

Jaké je vaše momentální trenérské přání?

Je to jednoduché jako fotbal sám – byl bych rád, aby se kluci fotbalem bavili a hráli ho s chutí…

Co by vás během zimní přestávky mohlo rozladit?

Určitě by mě zklamalo, kdybychom podcenili situaci a nechali se ukolébat tím, že jsme momentálně ve středu tabulky. Musíme si to uvědomit všichni, kteří fotbal v Krásném Poli děláme, a hlavně udělat vše pro to, aby Sokol dál hrál dobrý fotbal.