Podle zákulisních informací je ale hlavním kandidátem Bohumil Páník, zkušený kouč, který před pár dny ukončil angažmá ve Zlíně a který prostředí v Baníku Ostrava důvěrně zná.

„Pondělní trénink ještě povedou oba asistenti Bronislav Červenka a Ivo Gregovský, ale intenzivně jednáme o příchodu nového kouče. Doufáme, že to bude co nejdříve. Situace v tabulce se vyvíjí velmi špatně a věříme, že změna na trenérském postu může být kýženým impulsem,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo poté, kdy mu Kučera oznámil, že odstupuje z pozice hlavního trenéra.

Do neděle trenér posledního celku prvoligové tabulky Radim Kučera od začátku sezony s týmem vyhrál pouze dvě utkání v HET lize z devatenácti a s dvanácti body uzavírá tabulku. Navíc na nesestupové čtrnácté místo ztrácí nyní, jedenáct zápasů před koncem propastných sedm bodů, což jsou v podstatě tři zápasy.

Na jaře si ostravský Baník připsal zatím jen bod za bezbrankovou remízu v Teplicích, přestože v zimě vedení klubu výrazně posílilo kádr o zkušené hráče Jana Laštůvku, Martina Filla, Václava Procházku, Jiřího Fleišmana či Dame Diopa.