Říkal jste, že jste měl nabídky jak z Baníku, stejně tak i z Karviné. Jak těžké bylo rozhodování?

Určitě těžké. V Karviné jsem se narodil, byl jsem tam odmala, ale působil jsem i v Baníku, pro který jsem se v jednu chvíli prostě rozhodl. Teď se budu snažit odvádět co nejlepší výkony, abych pomohl k tomu, abychom se zachránili.

Bylo to třeba o to těžší, že oba týmy bude čekat na jaře boj o záchranu?

Ano. Navíc mám všechny lidi, kteří fotbal dělají v Karviné nebo tady v Ostravě, mám na očích. Na druhé straně jsem se zatím nesetkal s nějakými negativními reakcemi, i když vím, že asi stejně přijdou. Ale věřím, že se zachrání nejen Baník, ale i Karviná.

Baník přes zimu hodně posílil a podle toho tady vypadají i ta očekávání…

Bude to strašně těžké, ale nejen kvůli tomu, že Baník posílil. A hlavně na jaře za nás nebudou hrát ta jména. Bude se rozhodovat jen na hřišti a podle toho, jak to my všichni společně zvládneme. Je to hlavně o týmu. Kolektiv je, mám pocit, O. K., ale Fillo nebude hrát sám, anebo Laštůvka taky všechno nechytí.

A máte pocit, že Baník je už vyladěný jako tým?

Třeba já sám i díky působení v Karviné, teď vím, o co jde. Ale je taky pravda, že tam bylo bodů víc. Teď máme bodů málo, ale na druhé straně nejsme namočeni sami. Ale zpět k vaší otázce, hráči, kteří sem přišli a přitom nevěděli, do čeho jdou, by sem asi nedorazili. Myslím si, že budou všichni z nás na hřišti odvádět maximum pro to, abychom společně zachránili.

Na úvod jara vás čeká Slovácko. Co soudíte o vašem sobotním soupeři?

Tak víme, o co půjde. Slovácko je před námi, takže kvůli tomu, ale třeba i kvůli našim fanouškům musíme hrát na vítězství. A je úplně jedno, jaké bude. Hlavní je získat tři body, abychom se někam odrazili.

Nemůže být Slovácko pro Baník strašák? Přece jen způsob, jakým u nich na podzim prohrál, a jak k tomu došlo, není z nejpříjemnějších.

Ale každý zápas je přece jiný. A když to řeknu třeba i trochu blbě, teď než abychom hráli nějaký pěkný fotbal, musíme v první řadě vyhrávat.

Ačkoliv se tomu logicky mnozí z vás trochu bráníte, start do jara teď bude pro Baník hodně důležitý. Je na ligovou premiéru i podle toho tým naladěný?

Myslím si, že ano. A mám pocit, že i zápas proti Slavii podle toho vypadal. První poločas byl z naší strany velice dobrý. Nemáme se čeho bát, na druhé straně je to ale taky pořád jenom sport. Víme, o co budeme hrát, ale taky víme, že kdyby se náhodou první zápas nezvládl, takže tím to nekončí.

Baník má na jaře možná jistou výhodu v tom, že hraje osmkrát doma. Ale tahle výhoda se musí přetavit v body…

My ale máme skvělé fanoušky, kteří nám určitě udělají výbornou atmosféru i venku. Věřím tomu, že nám budou pomáhat, ovšem, jestli je to pro nás výhoda, že hrajeme osmkrát doma, to teď nevím.

Kudy vede podle vás cesta k úspěchu v souboji se Slováckem?

Jednoznačně bojovností, bez ní se hrát nedá. Můžeme mít fotbalisty, jaké chceme, když ale nebudou jezdit po zadku a nebudou hrát jako tým, bohužel se ten úspěch nedostaví.