Německý fotbalový sen prožívá vtěchto dnech pětadvacetiletý brankář Jan Laštůvka.
Po svém letním příchodu do Bochumi se pomalu dostává do staré formy a pozici jedničky týmu si moc užívá. „Zatím jsem zcelého angažmá nadšený. Jistě, je to jen začátek, ale moc jsem takový start potřeboval,“ uvedl bývalý gólman ostravského Baníku, který působil také vukrajinském Doněcku a anglickém Fulhamu. „Dostali jsme dva dny volno, tak jsem letěl na víkend domů. Nabrat síly a energii,“ usmál se Laštůvka.

Po třech kolech vám patří třetí pozice, což je pro Bochum asi start zříše snů.
Hlavně máme na kontě sedm bodů, což je doopravdy paráda. Nadšené je vedení a veuforii jsou i fanoušci. Musíme ovšem zůstat nohama pevně na zemi. Teď nás čeká utkání vHannoveru, kde by klidně šlo nějaký ten bodík uloupit.

Naposledy jste doma porazili ambiciózní Hamburk 2:1.
Zápas se hrál vúžasném tempu, a i když na obou stranách moc šancí nebylo, diváci se rozhodně nenudili. My jsme vedli 2:0 a měli i další možnosti vítězství pojistit. Pak jsme ale vzávěru zpenalty inkasovali a o výhru se ještě trošku strachovali. Hamburk ale potvrdil, že má tým s výbornou ofenzivou, o to je naše výhra cennější.

Překonal vás pouze vposledních dnech vmédiích hodně propíraný Nizozemec Van der Vaart, a to ještě zpokutového kopu.
Také u nás dokázal, že je skvělý fotbalista. Zájem Valencie není náhodný. Na takové hráče si gólman musí po celý zápas dávat velký pozor. Umí vypálit zdálky, je to vynikající fotbalista. Solidně ale hrál i David Jarolím, který po jednom ze soubojů dohrával s bolestivým poraněním ucha.

Vaše výkony chválí i německá média.
Zatím se mě drží i štěstí, které jsem třeba vminulé sezoně neměl v Anglii. Jen němčina mi moc nejde do hlavy, ale už chodím na doučování. Fotbalová slovíčka ovládám, jinak to však žádná sláva není. Der, die, das mi moc nejde. (směje se)

Dá se srovnat německá bundesliga sanglickou Premiér Legue?
Určitě jo, zase takový rozdíl mezi soutěžemi není. Hodně mě překvapili fanoušci, kteří fotbalem žijí možná ještě více než vněkterých klubech v Anglii. Fotbal se vNěmecku hraje na krásných nových stadionech, které jsou většinou beznadějně vyprodány. Je to dáno asi i tím, jak se fotbal prezentuje i vtelevizi. Tady běží bundesliga doopravdy pořád. Zatím jsem tu fakt nadšený, až mě mrzí, že jsem vBochumi jen na ročním hostování zDoněcka. Klidně bych tady zůstal.

Třeba si vás všimne bohatší klub než Bohum, a zDoněcku vás vykoupí…
Tomu bych se nebránil. Je to taky moje další velká motivace: vychytat si nové angažmá.