Většinu utkání tahali baníkovci za kratší konec pomyslného provazu, když ovšem v 54. minutě poslal Petr Samec domácí poprvé do vedení 8:7, zdálo se, že alespoň tohle vítězství zůstane v Ostravě. V závěru však vyrovnal Michal Horňák a první duel rivalů v tomto provedení tak skončil bez vítěze. "Jsem moc rád, že jsem tohle pozvání dostal a mohl jsem přijet, protože panovala skvělá atmosféra, lidé byli fantastičtí. Myslím, že nikde v republice by se nenašlo takové prostředí, jedině v Ostravě," vyznal se Jan Laštůvka, kterému to také připomnělo atmosféru při mistrovské sezoně Baníku.

Utkání legend: FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 8:8 (5:6)Zdroj: Deník/Lukáš KaboňLegendy nezapomněly ani na brankáře a svého kamaráda Pavla Srnička. Šestice někdejších hráčů (Jankulovski, Látal, Horňák, Verner Lička, Zítka a Novotný) mu položila věnce k památníku u fotbalového hřiště v jeho rodném Bohumíně. Chvíli před koncem poločasu pak na odchovance Baníku minutou potlesku a skandováním zavzpomínal celý stadion.

"Bolí to a bude to bolet ještě dlouho. Vzpomínka je stále čerstvá, z člověka to jen tak nevyprchá," řekl brankář Daniel Zítka po utkání, kterým Deník také oslavil patnácté narozeniny.


Utkání legend: FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 8:8 (5:6)

Branky: 3. a 6. Baroš, 49. a 50. Jankulovski, 30. a 54. Samec, 19. Bolf, 25. Mario Lička - 2. a 19. Lokvenc, 15. a 33. Grygera, 1. vlastní Jankulovski, 22. Novotný, 27. Siegl, 58. Horňák. Rozhodčí: Matějek a Puček. Diváci: 3496.
Baník Ostrava: Laštůvka - Baroš, Látal, Jankulovski, Samec, Bolf, Mario Lička, Svěrkoš, Lukeš. Trenér: Verner Lička.
Sparta Praha:
Zítka (46. Bačkovský) - Horňák, Lokvenc, Siegl, Grygera, Novotný, Ujfaluši, Jarošík. Trenér: Jozef Chovanec.

Více se k utkání Legendy v Ostravě dočtete v pondělním tištěném vydání Deníku, kde mimo jiné přineseme rozhovory s obráncem Baníku René Bolfem a útočníkem Sparty Horstem Sieglem…