S jakým výsledkem? Na hřišti kraloval. Sám gól nevstřelil, ale v úvodní půlhodině vyslal své spoluhráče několikrát do vyložené gólové šance. Namátkou… Hned v úvodu vysunul do sóla Cvernu, ten ale přestřelil. Zanedlouho si narazil s Fialou, který neuspěl proti brankáři Matějkovi.

Stejná spolupráce zafungovala, ovšem opět bez gólového efektu, ve 23. minutě. Prsty pak měl i v krásné kombinaci předcházející gólu Ožvoldy na 2:0. A když mohl skórovat z penalty, přenechal ji Jakubu Kučerovi.

Navíc bylo-li třeba, nebyl líný a pomohl obraně. Suma sumárum, pokud bude zdravotně Mišinský v pořádku, opět bude patřit k základním a nejdůležitějším stavebním kamenům vítkovické „squadry“. Zatím ještě přiznává, že zejména po fyzické stránce není stoprocentní.

„Ještě bych potřeboval týden deset dní potrénovat. Chtěl jsem si ale vyzkoušet a přesvědčit se, že kloub na palci je dobrý. Odehrál jsem poločas a noha drží, jsem spokojený,“ vysvětlil Mišinský.

Všeho si je vědom také trenér Roman West. „Bylo to pro něj složité, protože všichni očekáváme, že na hřišti bude dominovat a bude náš rozdílový hráč jako v minulé sezoně,“ uvedl.

„Byl hodně vidět, ale on má ještě na víc, může se posouvat a myslím si, že to ví i on sám. Věříme, že o víkendu v poháru bude zase o kus lepší, abychom se o něj v lize mohli opřít,“ dodal West.

S pozicí těsně pod hroty Matějem Fialou a Tomášem Mrázkem se Mišinský srovnal dobře.

„Trenér postavil to nejsilnější a vyzkoušel si, jak na tom jsme. Já nastoupil na pozici desítky, takže jsem se snažil míč přebrat a rychle rozdat. Má to ještě mouchy, ale máme stále čas na vyladění. Bude to dobré,“ je pozitivní Vladimír Mišinský, který chce být stěžejním členem vítkovické ofenzivy, ale velké množství branek sám od sebe neočekává.

„Dopředu tam máme Matěje s Mrázičem (Mrázkem), které doplňuje Šoty (Marek Szotkowski), takže ti hlavně se tam o to porvou a věřím, že budou střílet góly,“ vyhodnotil a už se těší na start druhé ligy.

„Hlavně musíme mít lepší podzim než loni, protože podruhé by se to, co jsme na jaře předvedli, nemuselo povést,“ připomněl zázračnou druhou polovinu sezony, kdy Vítkovice získaly čtyřiadvacet bodů a navzdory mizernému podzimu (sedm bodů) se tým nakonec zachránil.

„Tentokrát bude ale určitě třeba nasbírat více bodů, abychom jaro mohli mít klidnější. Kdybychom hráli klidný střed tabulky, na který určitě máme, bylo by to ideální,“ zakončil Vladimír Mišinský.

Výsledky Vítkovic v letní přípravěMFK Vítkovice - Frýdek-Místek 1:1 (Mrázek)
SFC Opava - MFK Vítkovice 2:0
MFK Vítkovice - Valašské Meziříčí 1:0 (Pavel)
Fastav Zlín U21 - MFK Vítkovice 0:0
Baník Ostrava U21 - MFK Vítkovice 0:6 (Bzirský 2, Matěj, Ožvolda, Kučera, Szotkowski).